Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › GSC MEDIA TECHNOLOGY SRL

GSC MEDIA TECHNOLOGY SRL

Înființată în 2012 · 13 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 30815677 · J2018002735237
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GSC MEDIA TECHNOLOGY SRL
Cod fiscal (CIF) RO30815677
Nr. Reg. Comerțului J2018002735237
Sediu social Str. Nucului nr. 6, bl. V-101, sc. 2, et. 3, ap. 41, CAMERA 1, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 31502
Telefon 0766650607

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 07.08.2026
CAEN7311 · Activități ale agențiilor de publicitate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GSC MEDIA TECHNOLOGY SRL după CUI 30815677 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.235.429 lei
+124.0% vs 2024
Profit net 2025
613.514 lei
+180.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă49.7%
Față de sectorpeste 93% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 1.331 de firme din Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,1%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.239 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.474.644 lei20142015: 1.156.386 lei20152016: 1.402.112 lei20162017: 1.348.291 lei20172018: 796.602 lei20182019: 762.195 lei20192020: 589.530 lei20202021: 654.721 lei20212022: 825.825 lei20222023: 420.569 lei20232024: 550.935 lei20242025: 1.235.429 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.235.429 lei 613.514 lei 1
2024 550.935 lei 219.148 lei 1
2023 420.569 lei 27.434 lei 1
2022 825.825 lei 62.977 lei 1
2021 654.721 lei 5.778 lei 2
2020 589.530 lei 2.698 lei 3
2019 762.195 lei 1.486 lei 3
2018 796.602 lei 219 lei 2
2017 1.348.291 lei 62.428 lei 4
2016 1.402.112 lei 39.784 lei 3
2015 1.156.386 lei 2.317 lei 3
2014 1.474.644 lei -208 lei 2
2013 471.561 lei 9.266 lei 2
2012 32.752 lei 470 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 163 zile−47 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 195 zile+188 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 49,66%+9,88 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 47,35%−8,63 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,11×+0,32 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,89×−0,38 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 98,94%+11,25 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 52,57%+13,92 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 53,13%+9,06 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.235.429 lei+684.494 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,06×+0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 15,53×+5,25 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 23 zile−13 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 109,64%+52,97 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.563 din 15.356 firme active cu bilanț depus (CAEN 7311)
Vechime relativămai veche decât 77% dintre cele 25.816 firme active din sector
SectorCAEN 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 8 august 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 14.06.2018 → TRANSFER(SOSIRE) din data 07.08.2026
  • 8 august 2026Schimbare sediu: Orş. Buftea → Sector 3 Mun. Bucureşti
  • 8 august 2026Schimbare obiect de activitate (CAEN): 4651 · Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului → 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate
  • 8 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/2735/2018 → J2018002735237
  • 29 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Orş. Buftea
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 14.06.2018
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/12195/2012 → J23/2735/2018
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 14.06.2018 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Buftea, Oraş Buftea → Bucureşti Sectorul 1
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/2735/2018 → J40/12195/2012
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Loc. Buftea, Oraş Buftea
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 14.06.2018
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/12195/2012 → J23/2735/2018

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GSC MEDIA TECHNOLOGY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GSC MEDIA TECHNOLOGY SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GSC MEDIA TECHNOLOGY SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GSC MEDIA TECHNOLOGY SRL, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 30815677, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2018002735237. Firma a fost înființată la data de 22 octombrie 2012 și are ca obiect principal de activitate Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN 7311).

La ultima verificare, GSC MEDIA TECHNOLOGY SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.235.429 lei și un rezultat net de 613.514 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GSC MEDIA TECHNOLOGY SRL?

GSC MEDIA TECHNOLOGY SRL (CUI 30815677) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GSC MEDIA TECHNOLOGY SRL în sectorul său?

GSC MEDIA TECHNOLOGY SRL ocupă locul 1.563 din 15.356 firme active cu bilanț depus în CAEN 7311 (Activități ale agențiilor de publicitate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GSC MEDIA TECHNOLOGY SRL față de firmele din același domeniu?

GSC MEDIA TECHNOLOGY SRL este mai veche decât 77% dintre cele 25.816 firme active cu CAEN 7311.

Este GSC MEDIA TECHNOLOGY SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GSC MEDIA TECHNOLOGY SRL (CUI 30815677) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GSC MEDIA TECHNOLOGY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GSC MEDIA TECHNOLOGY SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GSC MEDIA TECHNOLOGY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GSC MEDIA TECHNOLOGY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GSC MEDIA TECHNOLOGY SRL plătitoare de TVA?

Da, GSC MEDIA TECHNOLOGY SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GSC MEDIA TECHNOLOGY SRL?

În anul 2025, GSC MEDIA TECHNOLOGY SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.235.429 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GSC MEDIA TECHNOLOGY SRL?

Firmoscop analizează GSC MEDIA TECHNOLOGY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Marketing & Publicitate în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.