Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › VODAFONE ROMÂNIA TECHNOLOGIES SRL

VODAFONE ROMÂNIA TECHNOLOGIES SRL

Înființată în 2012 · 13 ani vechime · Sector 4 Mun. Bucureşti
CUI 30833738 · J2016006679405
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVAMare contribuabil
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VODAFONE ROMÂNIA TECHNOLOGIES SRL
Cod fiscal (CIF) RO30833738
Nr. Reg. Comerțului J2016006679405
Sediu social Şos. Olteniţei nr. 2, et. 3, CLADIREA CITY OFFICES, Sector 4 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 41312

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

DR BENEDEK AIENNE · administratorŞESTAC TEODOR-BOGDAN · administratorBOLBORICI MIHAI-RĂZVAN · administratorMARCU TRAIAN COSTIN · administrator

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 27.04.2021
CAEN5829 · Activități de editare a altor produse software
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Mare contribuabilDa · în evidența ANAF pentru firme mari

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VODAFONE ROMÂNIA TECHNOLOGIES SRL după CUI 30833738 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.193.439.504 lei
+13.0% vs 2024
Profit net 2025
83.260.523 lei
+159.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.0%
Față de sectorpeste 23% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 821 de firme din Activități de editare a altor produse software care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 35,9%.

Mărime față de sector3.766 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 847 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 40.145.392 lei20142015: 85.980.624 lei20152016: 126.443.016 lei20162017: 249.396.409 lei20172018: 336.287.003 lei20182019: 371.006.918 lei20192020: 508.128.873 lei20202021: 636.769.292 lei20212022: 748.510.282 lei20222023: 900.944.213 lei20232024: 1.054.175.075 lei20242025: 1.193.439.504 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.193.439.504 lei 83.260.523 lei 3766
2024 1.054.175.075 lei 32.127.257 lei 3684
2023 900.944.213 lei 41.861.359 lei 3567
2022 748.510.282 lei 18.002.978 lei 3122
2021 636.769.292 lei 28.851.106 lei 2723
2020 508.128.873 lei 5.823.580 lei 2298
2019 371.006.918 lei -9.542.956 lei 1738
2018 336.287.003 lei 8.186.937 lei 1610
2017 249.396.409 lei 30.607.892 lei 1543
2016 126.443.016 lei 7.501.540 lei 784
2015 85.980.624 lei 5.602.798 lei 527
2014 40.145.392 lei 5.833.720 lei 300
2013 28.360.080 lei 1.264.778 lei 156
2012 2.980.267 lei 116.605 lei 100

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 57 zile−11 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 80 zile+13 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,98%+3,93 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 63,58%−26,32 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,57×+0,46 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,86×−10,38 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 83,02%−116,45 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 28,44%+13,79 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 34,26%+26,92 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 316.898 lei+30.748 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,08×−0,73 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2.855.118,43× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,66%+4,3 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3 din 1.123 firme active cu bilanț depus (CAEN 5829)
Vechime relativămai veche decât 64% dintre cele 1.923 firme active din sector
SectorCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Oraş Voluntari → Sector 4 Mun. Bucureşti
  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 27.04.2021
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/3061/2012 → J2016006679405
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 27.04.2021 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 4 → Oraş Voluntari
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2016006679405 → J23/3061/2012
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Oraş Voluntari → Bucureşti Sectorul 4

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VODAFONE ROMÂNIA TECHNOLOGIES SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VODAFONE ROMÂNIA TECHNOLOGIES SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VODAFONE ROMÂNIA TECHNOLOGIES SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VODAFONE ROMÂNIA TECHNOLOGIES SRL, cu sediul în Sector 4 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 30833738, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2016006679405. Firma a fost înființată la data de 26 octombrie 2012 și are ca obiect principal de activitate Activități de editare a altor produse software (CAEN 5829).

La ultima verificare, VODAFONE ROMÂNIA TECHNOLOGIES SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.193.439.504 lei și un rezultat net de 83.260.523 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VODAFONE ROMÂNIA TECHNOLOGIES SRL?

VODAFONE ROMÂNIA TECHNOLOGIES SRL (CUI 30833738) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VODAFONE ROMÂNIA TECHNOLOGIES SRL în sectorul său?

VODAFONE ROMÂNIA TECHNOLOGIES SRL ocupă locul 3 din 1.123 firme active cu bilanț depus în CAEN 5829 (Activități de editare a altor produse software), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VODAFONE ROMÂNIA TECHNOLOGIES SRL față de firmele din același domeniu?

VODAFONE ROMÂNIA TECHNOLOGIES SRL este mai veche decât 64% dintre cele 1.923 firme active cu CAEN 5829.

Este VODAFONE ROMÂNIA TECHNOLOGIES SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VODAFONE ROMÂNIA TECHNOLOGIES SRL (CUI 30833738) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VODAFONE ROMÂNIA TECHNOLOGIES SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VODAFONE ROMÂNIA TECHNOLOGIES SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VODAFONE ROMÂNIA TECHNOLOGIES SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VODAFONE ROMÂNIA TECHNOLOGIES SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VODAFONE ROMÂNIA TECHNOLOGIES SRL plătitoare de TVA?

Da, VODAFONE ROMÂNIA TECHNOLOGIES SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VODAFONE ROMÂNIA TECHNOLOGIES SRL?

În anul 2025, VODAFONE ROMÂNIA TECHNOLOGIES SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.193.439.504 lei și un număr mediu de 3766 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VODAFONE ROMÂNIA TECHNOLOGIES SRL?

Firmoscop analizează VODAFONE ROMÂNIA TECHNOLOGIES SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.