Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › SKYMOND RDM CONSTRUCT S.R.L.

SKYMOND RDM CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2012 · 13 ani vechime · Sat Gherghiţa Com. Gherghiţa
CUI 30846720 · J29/1683/2012
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SKYMOND RDM CONSTRUCT S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO30846720
Nr. Reg. Comerțului J29/1683/2012
Sediu social GHERGHIŢA nr. 254, Sat Gherghiţa Com. Gherghiţa, jud. PRAHOVA, 107265

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

DINU ANA-MARIA · administratorTOMA ȘTEFAN DANIEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.10.2012
CAEN4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SKYMOND RDM CONSTRUCT S.R.L. după CUI 30846720 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 84/100
Cifră de afaceri 2025
733.909 lei
+25.0% vs 2024
Profit net 2025
127.316 lei
+465.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă17.3%
Față de sectorpeste 87% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 4.804 de firme din Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 50% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.666 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 215.267 lei20132014: 44.765 lei20142015: 250.947 lei20152016: 259.079 lei20162017: 196.165 lei20172018: 16.607 lei20182019: 3.633 lei20192021: 522.857 lei20212022: 543.466 lei20222023: 532.997 lei20232024: 587.676 lei20242025: 733.909 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 733.909 lei 127.316 lei 2
2024 587.676 lei 22.527 lei 2
2023 532.997 lei 94.978 lei 1
2022 543.466 lei 149.784 lei 1
2021 522.857 lei 15.643 lei 1
2020 -464 lei
2019 3.633 lei -121.563 lei 1
2018 16.607 lei 1.848 lei 2
2017 196.165 lei 112.172 lei 3
2016 259.079 lei 16.135 lei 7
2015 250.947 lei 11.965 lei 3
2014 44.765 lei 2.388 lei 2
2013 215.267 lei -171.801 lei 13
2012 14.896 lei 10.687 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 530 zile−133 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 57 zile−20 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 17,35%+13,52 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 77,3%−7,89 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,29×+0,12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,91×−3,44 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 46,74%+31,21 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,24%+7,44 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 19,77%+8,19 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 366.955 lei+73.117 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,53×+0,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,62× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 585 zile−40 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 24,25%+17,93 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.122 din 4.164 firme active cu bilanț depus (CAEN 4673)
Vechime relativămai veche decât 48% dintre cele 8.110 firme active din sector
SectorCAEN 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume31
Dintre care radiate (închise)12

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SKYMOND RDM CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SKYMOND RDM CONSTRUCT S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SKYMOND RDM CONSTRUCT S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SKYMOND RDM CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Sat Gherghiţa Com. Gherghiţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 30846720, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J29/1683/2012. Firma a fost înființată la data de 30 octombrie 2012 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN 4673).

La ultima verificare, SKYMOND RDM CONSTRUCT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 733.909 lei și un rezultat net de 127.316 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SKYMOND RDM CONSTRUCT S.R.L.?

SKYMOND RDM CONSTRUCT S.R.L. (CUI 30846720) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SKYMOND RDM CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

SKYMOND RDM CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 1.122 din 4.164 firme active cu bilanț depus în CAEN 4673 (Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SKYMOND RDM CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SKYMOND RDM CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 48% dintre cele 8.110 firme active cu CAEN 4673.

Este SKYMOND RDM CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare SKYMOND RDM CONSTRUCT S.R.L. (CUI 30846720) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SKYMOND RDM CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SKYMOND RDM CONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SKYMOND RDM CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SKYMOND RDM CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SKYMOND RDM CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, SKYMOND RDM CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SKYMOND RDM CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2025, SKYMOND RDM CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 733.909 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SKYMOND RDM CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează SKYMOND RDM CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.