Sari la conținut
FirmoscopFirmeBotoșani › POLEMISTIS VRAHOS SRL

POLEMISTIS VRAHOS SRL

Înființată în 2012 · 13 ani vechime · Sat Stânceşti Com. Mihai Eminescu
CUI 30858023 · J2012000421073
Fără probleme găsite Re-verificat · 23 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire POLEMISTIS VRAHOS SRL
CUI 30858023
Nr. Reg. Comerțului J2012000421073
Sediu social STÎNCEŞTI, Sat Stânceşti Com. Mihai Eminescu, jud. BOTOŞANI, 717256
Telefon 0748498821

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 23 august 2026.

Reprezentanți

CHISĂLIŢĂ ALIN · administratorCHISĂLIŢĂ ELIZABETH MARIA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 01.11.2012
CAEN9699 · Alte servicii personale n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 23 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 23 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 23 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 23 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 23 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 23 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută POLEMISTIS VRAHOS SRL după CUI 30858023 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
63.745 lei
-2.0% vs 2024
Profit net 2025
13.747 lei
-47.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă21.6%
Față de sectorpeste 67% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 752 de firme din Alte servicii personale n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 10,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 42% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 844 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 504 lei20142015: 11.353 lei20152016: 30.200 lei20162017: 52.916 lei20172018: 66.690 lei20182019: 59.425 lei20192020: 35.930 lei20202021: 33.370 lei20212022: 39.890 lei20222023: 42.590 lei20232024: 65.075 lei20242025: 63.745 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 63.745 lei 13.747 lei 1
2024 65.075 lei 26.003 lei 1
2023 42.590 lei 4.907 lei 1
2022 39.890 lei 9.288 lei 1
2021 33.370 lei -13 lei 1
2020 35.930 lei -24.238 lei 1
2019 59.425 lei 1.016 lei
2018 66.690 lei 34.813 lei
2017 52.916 lei 24.252 lei
2016 30.200 lei -804 lei 1
2015 11.353 lei -9.819 lei 1
2014 504 lei -235 lei
2013 2.791 lei -5.997 lei
2012 1.934 lei -3.448 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 59 zile+16 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 7 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 21,57%−18,39 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 42,37%+26,3 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,36×−3,86 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,74×+0,55 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 98,24%+33,92 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 56,62%+2,64 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 57,63%−26,3 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 63.745 lei−1.330 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,63×+1,28 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 18,09×−6,23 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 20 zile+5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 34,54%−52,53 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 412 din 790 firme active cu bilanț depus (CAEN 9699)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 1.966 firme active din sector
SectorCAEN 9699 · Alte servicii personale n.c.a. →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru POLEMISTIS VRAHOS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți POLEMISTIS VRAHOS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru POLEMISTIS VRAHOS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

POLEMISTIS VRAHOS SRL, cu sediul în Sat Stânceşti Com. Mihai Eminescu, are codul unic de înregistrare (CUI) 30858023, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2012000421073. Firma a fost înființată la data de 1 noiembrie 2012 și are ca obiect principal de activitate Alte servicii personale n.c.a. (CAEN 9699).

La ultima verificare, POLEMISTIS VRAHOS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 63.745 lei și un rezultat net de 13.747 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 23 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are POLEMISTIS VRAHOS SRL?

POLEMISTIS VRAHOS SRL (CUI 30858023) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 23 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă POLEMISTIS VRAHOS SRL în sectorul său?

POLEMISTIS VRAHOS SRL ocupă locul 412 din 790 firme active cu bilanț depus în CAEN 9699 (Alte servicii personale n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este POLEMISTIS VRAHOS SRL față de firmele din același domeniu?

POLEMISTIS VRAHOS SRL este mai veche decât 93% dintre cele 1.966 firme active cu CAEN 9699.

Este POLEMISTIS VRAHOS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare POLEMISTIS VRAHOS SRL (CUI 30858023) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este POLEMISTIS VRAHOS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, POLEMISTIS VRAHOS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în POLEMISTIS VRAHOS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru POLEMISTIS VRAHOS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este POLEMISTIS VRAHOS SRL plătitoare de TVA?

Nu, POLEMISTIS VRAHOS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a POLEMISTIS VRAHOS SRL?

În anul 2025, POLEMISTIS VRAHOS SRL a raportat o cifră de afaceri de 63.745 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu POLEMISTIS VRAHOS SRL?

Firmoscop analizează POLEMISTIS VRAHOS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Botoşani

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Servicii personale în Botoșani →

Mergi mai departe

Firme din Botoșani

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 23 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.