Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Timiș › SALOANE DE ÎNFRUMUSEŢARE ORELLA SRL

SALOANE DE ÎNFRUMUSEŢARE ORELLA SRL

Înființată în 2012 · 13 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 30942832 · J35/2881/2012
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SALOANE DE ÎNFRUMUSEŢARE ORELLA SRL
Cod fiscal (CIF) RO30942832
Nr. Reg. Comerțului J35/2881/2012
Sediu social MATEI BASARAB, bl. A3, et. P, ap. 1, ZONA BUCOVINA, CAMERA 1, Municipiul Timişoara, 300358
Telefon 0722535265

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN9621 · Activități de coafură și frizerie
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SALOANE DE ÎNFRUMUSEŢARE ORELLA SRL după CUI 30942832 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
567.418 lei
-1,0% vs 2024
Profit net 2025
9.658 lei
-74,5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.7%
Față de sectorpeste 45% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 7.522 de firme din Activități de coafură și frizerie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,8%.

Mărime față de sector7 angajați · peste 97% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.799 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital8.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 204.418 lei20142015: 214.875 lei20152016: 214.590 lei20162017: 215.550 lei20172018: 282.994 lei20182019: 473.621 lei20192020: 308.896 lei20202021: 378.067 lei20212022: 406.653 lei20222023: 487.250 lei20232024: 572.449 lei20242025: 567.418 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 567.418 lei 9.658 lei 7
2024 572.449 lei 37.935 lei 7
2023 487.250 lei 56.148 lei 6
2022 406.653 lei 66.696 lei 6
2021 378.067 lei 90.869 lei 6
2020 308.896 lei 62.572 lei 6
2019 473.621 lei 137.437 lei 7
2018 282.994 lei 11.669 lei 7
2017 215.550 lei -87.645 lei 7
2016 214.590 lei -28.966 lei 8
2015 214.875 lei 2.821 lei 7
2014 204.418 lei -25.643 lei 8
2013 210.497 lei 385 lei 8
2012 3 lei -565 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 52 de zile+27 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 5 zile−1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,7%−4,93 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 89,09%+38,74 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,12×−0,87 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 8,17×+7,16 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 97,58%−1,79 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 10,64%−38,69 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 10,91%−38,74 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 81.060 lei−718 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 6,25×−1,19 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 82,49×−17,05 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 4 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,78%−5,69 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 237 din 7.297 de firme active cu bilanț depus (CAEN 9621)
Vechime relativămai veche decât 81% dintre cele 22.359 de firme active din sector
SectorCAEN 9621 · Activități de coafură și frizerie →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SALOANE DE ÎNFRUMUSEŢARE ORELLA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SALOANE DE ÎNFRUMUSEŢARE ORELLA SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

SALOANE DE ÎNFRUMUSEŢARE ORELLA SRL, cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 30942832, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/2881/2012. Firma a fost înființată la data de 23 noiembrie 2012 și are ca obiect principal de activitate Activități de coafură și frizerie (CAEN 9621).

La ultima verificare, SALOANE DE ÎNFRUMUSEŢARE ORELLA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 567.418 lei și un rezultat net de 9.658 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SALOANE DE ÎNFRUMUSEŢARE ORELLA SRL?

SALOANE DE ÎNFRUMUSEŢARE ORELLA SRL (CUI 30942832) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SALOANE DE ÎNFRUMUSEŢARE ORELLA SRL în sectorul său?

SALOANE DE ÎNFRUMUSEŢARE ORELLA SRL ocupă locul 237 din 7.297 de firme active cu bilanț depus în CAEN 9621 (Activități de coafură și frizerie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SALOANE DE ÎNFRUMUSEŢARE ORELLA SRL față de firmele din același domeniu?

SALOANE DE ÎNFRUMUSEŢARE ORELLA SRL este mai veche decât 81% dintre cele 22.359 de firme active cu CAEN 9621.

Este SALOANE DE ÎNFRUMUSEŢARE ORELLA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SALOANE DE ÎNFRUMUSEŢARE ORELLA SRL (CUI 30942832) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SALOANE DE ÎNFRUMUSEŢARE ORELLA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SALOANE DE ÎNFRUMUSEŢARE ORELLA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SALOANE DE ÎNFRUMUSEŢARE ORELLA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SALOANE DE ÎNFRUMUSEŢARE ORELLA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SALOANE DE ÎNFRUMUSEŢARE ORELLA SRL plătitoare de TVA?

Da, SALOANE DE ÎNFRUMUSEŢARE ORELLA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SALOANE DE ÎNFRUMUSEŢARE ORELLA SRL?

În anul 2025, SALOANE DE ÎNFRUMUSEŢARE ORELLA SRL a raportat o cifră de afaceri de 567.418 lei și un număr mediu de 7 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SALOANE DE ÎNFRUMUSEŢARE ORELLA SRL?

Firmoscop analizează SALOANE DE ÎNFRUMUSEŢARE ORELLA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Servicii personale în Timiș →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 9621 din Timiș, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.