Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › SYSTEMS & SPORTING TECHNOLOGIES SRL

SYSTEMS & SPORTING TECHNOLOGIES SRL

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Orş. Ulmeni
CUI 31127714 · J24/358/2022
Fără probleme găsite Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SYSTEMS & SPORTING TECHNOLOGIES SRL
Cod fiscal (CIF) RO31127714
Nr. Reg. Comerțului J24/358/2022
Sediu social Str. Petre Dulfu nr. 106A, Orş. Ulmeni, jud. MARAMUREŞ, 437355
Telefon 0756674712

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

ZEPPIERI ROBERTO · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 02.03.2022
CAEN4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SYSTEMS & SPORTING TECHNOLOGIES SRL după CUI 31127714 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 75/100
Cifră de afaceri 2025
116.996 lei
-7.0% vs 2024
Profit net 2025
-14.623 lei
-223.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-12.5%
Față de sectorpeste 7% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 887 de firme din Alte lucrări de instalații pentru construcții care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 15,5%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 25% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 911 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 0 lei0 lei20132014: 40.627 lei41K lei20142020: 459.772 lei460K lei20202021: 698.762 lei699K lei20212022: 398.762 lei399K lei20222023: 183.876 lei184K lei20232024: 125.956 lei126K lei20242025: 116.996 lei117K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 116.996 lei -14.623 lei 1
2024 125.956 lei 11.811 lei 1
2023 183.876 lei -92.367 lei 1
2022 398.762 lei 52.261 lei 1
2021 698.762 lei 201.448 lei 1
2020 459.772 lei 59.287 lei 1
2014 40.627 lei -14.614 lei
2013 0 lei -24.803 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.712 zile+251 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2.072 zile+245 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -12,5%−21,88 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 71,03%+3,14 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,41×−0,06 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,72×+0,39 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -7,26%−12,73 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -1,89%−3,48 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 26,07%−3,02 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 116.996 lei−8.960 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,15× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,13×−0,16 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 171 zile+12 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -10,32%−21,83 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 397 din 676 firme active cu bilanț depus (CAEN 4329)
Vechime relativămai veche decât 55% dintre cele 1.205 firme active din sector
SectorCAEN 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 29 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Braşov → Orş. Ulmeni
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 02.03.2022
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/85/2013 → J24/358/2022
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 02.03.2022 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Maramureş → Braşov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Oraş Ulmeni → Municipiul Braşov
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J24/358/2022 → J8/85/2013
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Braşov → Maramureş
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Braşov → Oraş Ulmeni
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 02.03.2022
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/85/2013 → J24/358/2022

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SYSTEMS & SPORTING TECHNOLOGIES SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SYSTEMS & SPORTING TECHNOLOGIES SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SYSTEMS & SPORTING TECHNOLOGIES SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SYSTEMS & SPORTING TECHNOLOGIES SRL, cu sediul în Orş. Ulmeni, are codul unic de înregistrare (CUI) 31127714, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J24/358/2022. Firma a fost înființată la data de 23 ianuarie 2013 și are ca obiect principal de activitate Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN 4329).

La ultima verificare, SYSTEMS & SPORTING TECHNOLOGIES SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 116.996 lei și un rezultat net de -14.623 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SYSTEMS & SPORTING TECHNOLOGIES SRL?

SYSTEMS & SPORTING TECHNOLOGIES SRL (CUI 31127714) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 25 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SYSTEMS & SPORTING TECHNOLOGIES SRL în sectorul său?

SYSTEMS & SPORTING TECHNOLOGIES SRL ocupă locul 397 din 676 firme active cu bilanț depus în CAEN 4329 (Alte lucrări de instalații pentru construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SYSTEMS & SPORTING TECHNOLOGIES SRL față de firmele din același domeniu?

SYSTEMS & SPORTING TECHNOLOGIES SRL este mai veche decât 55% dintre cele 1.205 firme active cu CAEN 4329.

Este SYSTEMS & SPORTING TECHNOLOGIES SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SYSTEMS & SPORTING TECHNOLOGIES SRL (CUI 31127714) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SYSTEMS & SPORTING TECHNOLOGIES SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SYSTEMS & SPORTING TECHNOLOGIES SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SYSTEMS & SPORTING TECHNOLOGIES SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SYSTEMS & SPORTING TECHNOLOGIES SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SYSTEMS & SPORTING TECHNOLOGIES SRL plătitoare de TVA?

Da, SYSTEMS & SPORTING TECHNOLOGIES SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SYSTEMS & SPORTING TECHNOLOGIES SRL?

În anul 2025, SYSTEMS & SPORTING TECHNOLOGIES SRL a raportat o cifră de afaceri de 116.996 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SYSTEMS & SPORTING TECHNOLOGIES SRL?

Firmoscop analizează SYSTEMS & SPORTING TECHNOLOGIES SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.