Sari la conținut
FirmoscopFirmeSălaj › NEW ROUTE DAVID SRL

NEW ROUTE DAVID SRL

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Sat Iaz Com. Plopiş
CUI 31155501 · J2013000033310
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NEW ROUTE DAVID SRL
Cod fiscal (CIF) RO31155501
Nr. Reg. Comerțului J2013000033310
Sediu social IAZ nr. 291, Sat Iaz Com. Plopiş, jud. SĂLAJ, 457272
Telefon 0260671838

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

DAVID DINU DUMITRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.01.2013
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NEW ROUTE DAVID SRL după CUI 31155501 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.923.099 lei
+58.0% vs 2024
Profit net 2025
725.104 lei
+616.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă24.8%
Față de sectorpeste 88% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 82% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.219.350 lei20142015: 901.769 lei20152016: 1.680.683 lei20162017: 2.051.227 lei20172018: 2.191.721 lei20182019: 3.332.363 lei20192020: 2.488.114 lei20202021: 2.926.662 lei20212022: 2.201.455 lei20222023: 1.808.122 lei20232024: 1.855.247 lei20242025: 2.923.099 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.923.099 lei 725.104 lei 5
2024 1.855.247 lei 101.192 lei 6
2023 1.808.122 lei -204.372 lei 6
2022 2.201.455 lei -249.355 lei 9
2021 2.926.662 lei 240.221 lei 12
2020 2.488.114 lei 29.766 lei 10
2019 3.332.363 lei 365.383 lei 7
2018 2.191.721 lei 138.060 lei 5
2017 2.051.227 lei 173.459 lei 4
2016 1.680.683 lei 102.894 lei 4
2015 901.769 lei 19.864 lei 3
2014 1.219.350 lei 25.497 lei 2
2013 1.016.426 lei 19.734 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 101 zile−95 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 73 zile+5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 24,81%+19,36 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 52,76%−22,34 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,9×+0,57 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,12×−1,9 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,94%+69,32 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 47,21%+39,58 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 47,24%+22,34 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 584.620 lei+275.412 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,9×+0,5 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 32,02×+5,75 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 11 zile−3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 41,63%+34,42 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.614 din 45.273 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 71% dintre cele 74.241 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)7
Valoare totală (2024–2026)31.141 lei

Cumpărători: Comuna Banisor (Primaria Comunei Banisor), SCOALA GIMNAZIALA NR.1 VALCAU DE JOS, COMUNA MARCA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NEW ROUTE DAVID SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NEW ROUTE DAVID SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru NEW ROUTE DAVID SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NEW ROUTE DAVID SRL, cu sediul în Sat Iaz Com. Plopiş, are codul unic de înregistrare (CUI) 31155501, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2013000033310. Firma a fost înființată la data de 30 ianuarie 2013 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, NEW ROUTE DAVID SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.923.099 lei și un rezultat net de 725.104 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NEW ROUTE DAVID SRL?

NEW ROUTE DAVID SRL (CUI 31155501) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă NEW ROUTE DAVID SRL în sectorul său?

NEW ROUTE DAVID SRL ocupă locul 4.614 din 45.273 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NEW ROUTE DAVID SRL față de firmele din același domeniu?

NEW ROUTE DAVID SRL este mai veche decât 71% dintre cele 74.241 firme active cu CAEN 4941.

Este NEW ROUTE DAVID SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare NEW ROUTE DAVID SRL (CUI 31155501) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NEW ROUTE DAVID SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NEW ROUTE DAVID SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NEW ROUTE DAVID SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NEW ROUTE DAVID SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NEW ROUTE DAVID SRL plătitoare de TVA?

Da, NEW ROUTE DAVID SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NEW ROUTE DAVID SRL?

În anul 2025, NEW ROUTE DAVID SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.923.099 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NEW ROUTE DAVID SRL?

Firmoscop analizează NEW ROUTE DAVID SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sălaj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Sălaj →

Mergi mai departe

Firme din Sălaj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.