Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrăila › PAŞI ÎN DOI SRL

PAŞI ÎN DOI SRL

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Sat Filipeşti Com. Surdila-Găiseanca
CUI 31190975 · J09/81/2013
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PAŞI ÎN DOI SRL
Cod fiscal (CIF) RO31190975
Nr. Reg. Comerțului J09/81/2013
Sediu social Str. Costache Filipescu nr. 67, Sat Filipeşti Com. Surdila-Găiseanca, jud. BRĂILA, 817156

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.02.2013
CAEN4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PAŞI ÎN DOI SRL după CUI 31190975 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
630.791 lei
+20.0% vs 2024
Profit net 2025
655 lei
+100.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.1%
Față de sectorpeste 23% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.602 de firme din Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,0%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 31% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 2.627 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 411.391 lei20142015: 514.361 lei20152016: 601.635 lei20162017: 564.372 lei20172018: 575.877 lei20182019: 553.746 lei20192020: 517.663 lei20202021: 641.710 lei20212022: 751.976 lei20222023: 761.026 lei20232024: 525.975 lei20242025: 630.791 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 630.791 lei 655 lei 2
2024 525.975 lei -81.241 lei 3
2023 761.026 lei 155.260 lei 3
2022 751.976 lei -126.166 lei 3
2021 641.710 lei 132.488 lei 2
2020 517.663 lei 80.609 lei 4
2019 553.746 lei 30.598 lei 4
2018 575.877 lei 25.199 lei 5
2017 564.372 lei 34.355 lei 5
2016 601.635 lei 17.026 lei 5
2015 514.361 lei -13.661 lei 6
2014 411.391 lei -18.604 lei 4
2013 281.286 lei 33.438 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 101 zile−75 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 10 zile−61 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,1%+15,55 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 49,13%−3,42 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,04×+0,14 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,97×−0,14 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 0,36%+35,77 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,19%+16,99 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 50,87%+3,42 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 315.396 lei+140.071 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,78×+0,69 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,86×+1,59 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 75 zile−37 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,22%+13,12 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.083 din 3.256 firme active cu bilanț depus (CAEN 4773)
Vechime relativămai veche decât 34% dintre cele 4.653 firme active din sector
SectorCAEN 4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J9/81/2013 → J09/81/2013
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J09/81/2013 → J9/81/2013
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J9/81/2013 → J09/81/2013

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PAŞI ÎN DOI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PAŞI ÎN DOI SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PAŞI ÎN DOI SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PAŞI ÎN DOI SRL, cu sediul în Sat Filipeşti Com. Surdila-Găiseanca, are codul unic de înregistrare (CUI) 31190975, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J09/81/2013. Firma a fost înființată la data de 6 februarie 2013 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate (CAEN 4773).

La ultima verificare, PAŞI ÎN DOI SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 630.791 lei și un rezultat net de 655 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PAŞI ÎN DOI SRL?

PAŞI ÎN DOI SRL (CUI 31190975) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PAŞI ÎN DOI SRL în sectorul său?

PAŞI ÎN DOI SRL ocupă locul 2.083 din 3.256 firme active cu bilanț depus în CAEN 4773 (Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PAŞI ÎN DOI SRL față de firmele din același domeniu?

PAŞI ÎN DOI SRL este mai veche decât 34% dintre cele 4.653 firme active cu CAEN 4773.

Este PAŞI ÎN DOI SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PAŞI ÎN DOI SRL (CUI 31190975) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PAŞI ÎN DOI SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PAŞI ÎN DOI SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PAŞI ÎN DOI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PAŞI ÎN DOI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PAŞI ÎN DOI SRL plătitoare de TVA?

Da, PAŞI ÎN DOI SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PAŞI ÎN DOI SRL?

În anul 2025, PAŞI ÎN DOI SRL a raportat o cifră de afaceri de 630.791 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PAŞI ÎN DOI SRL?

Firmoscop analizează PAŞI ÎN DOI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Brăila →

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.