Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › HEXAGON STRUCTURES SRL

HEXAGON STRUCTURES SRL

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 31197442 · J12/361/2013
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire HEXAGON STRUCTURES SRL
Cod fiscal (CIF) RO31197442
Nr. Reg. Comerțului J12/361/2013
Sediu social Str. Alexandru Vaida Voevod nr. 16, ap. U80, corp 1B, Mun. Cluj-Napoca
Telefon 0755641542

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 07.02.2013
CAEN4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută HEXAGON STRUCTURES SRL după CUI 31197442 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
204.880.589 lei
+83.0% vs 2024
Profit net 2025
15.353.606 lei
+119.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.5%
Față de sectorpeste 42% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector57 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.075.409 lei20142015: 3.125.345 lei20152016: 7.759.341 lei20162017: 36.420.892 lei20172018: 47.774.657 lei20182019: 80.235.223 lei20192020: 33.876.587 lei20202021: 65.590.526 lei20212022: 89.795.481 lei20222023: 62.797.778 lei20232024: 112.169.239 lei20242025: 204.880.589 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 204.880.589 lei 15.353.606 lei 57
2024 112.169.239 lei 6.991.302 lei 58
2023 62.797.778 lei 2.713.368 lei 60
2022 89.795.481 lei 6.123.159 lei 60
2021 65.590.526 lei 4.101.237 lei 52
2020 33.876.587 lei 1.949.048 lei 60
2019 80.235.223 lei 3.997.642 lei 55
2018 47.774.657 lei 4.231.816 lei 38
2017 36.420.892 lei 2.481.796 lei 26
2016 7.759.341 lei 487.610 lei 18
2015 3.125.345 lei 104.363 lei 22
2014 1.075.409 lei 52.467 lei 19
2013 67.195 lei 16.656 lei 9

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 138 zile+16 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 77 zile+40 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,49%+1,26 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 73,1%−0,74 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,37× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,69×−0,11 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 53,32%+1,28 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 14,51%+0,79 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 27,22%+0,85 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 3.594.396 lei+1.660.444 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,94×−0,26 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 11,34×+4,9 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 32 zile−25 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,98%+2,38 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 43 din 19.818 firme active cu bilanț depus (CAEN 4100)
Vechime relativămai veche decât 82% dintre cele 32.039 firme active din sector
SectorCAEN 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2013000361123 → J12/361/2013
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J12/361/2013 → J2013000361123

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru HEXAGON STRUCTURES SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți HEXAGON STRUCTURES SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru HEXAGON STRUCTURES SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

HEXAGON STRUCTURES SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 31197442, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/361/2013. Firma a fost înființată la data de 7 februarie 2013 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

La ultima verificare, HEXAGON STRUCTURES SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 204.880.589 lei și un rezultat net de 15.353.606 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are HEXAGON STRUCTURES SRL?

HEXAGON STRUCTURES SRL (CUI 31197442) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă HEXAGON STRUCTURES SRL în sectorul său?

HEXAGON STRUCTURES SRL ocupă locul 43 din 19.818 firme active cu bilanț depus în CAEN 4100 (Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este HEXAGON STRUCTURES SRL față de firmele din același domeniu?

HEXAGON STRUCTURES SRL este mai veche decât 82% dintre cele 32.039 firme active cu CAEN 4100.

Este HEXAGON STRUCTURES SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare HEXAGON STRUCTURES SRL (CUI 31197442) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este HEXAGON STRUCTURES SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, HEXAGON STRUCTURES SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în HEXAGON STRUCTURES SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru HEXAGON STRUCTURES SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este HEXAGON STRUCTURES SRL plătitoare de TVA?

Da, HEXAGON STRUCTURES SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a HEXAGON STRUCTURES SRL?

În anul 2025, HEXAGON STRUCTURES SRL a raportat o cifră de afaceri de 204.880.589 lei și un număr mediu de 57 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu HEXAGON STRUCTURES SRL?

Firmoscop analizează HEXAGON STRUCTURES SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.