Sari la conținut
FirmoscopFirmeTulcea › CENTRUL SANMED HYPOCRATE SRL

CENTRUL SANMED HYPOCRATE SRL

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Mun. Tulcea
CUI 31203404 · J36/52/2013
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CENTRUL SANMED HYPOCRATE SRL
CUI 31203404
Nr. Reg. Comerțului J36/52/2013
Sediu social Str. Sălciilor nr. 8, et. 2, Mun. Tulcea, 820048

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

JIPA ILIA-TEODORA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.02.2013
CAEN8621 · Activități de asistență medicală generală
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CENTRUL SANMED HYPOCRATE SRL după CUI 31203404 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.041.678 lei
+6.0% vs 2024
Profit net 2025
316.824 lei
-45.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă15.5%
Față de sectorpeste 24% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 12.413 de firme din Activități de asistență medicală specializată care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 40,5%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 89% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 11.804 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 363.892 lei20142015: 271.082 lei20152016: 289.802 lei20162017: 292.137 lei20172018: 451.701 lei20182019: 448.572 lei20192020: 920.351 lei20202021: 699.516 lei20212022: 759.699 lei20222023: 1.595.911 lei20232024: 1.934.140 lei20242025: 2.041.678 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.041.678 lei 316.824 lei 5
2024 1.934.140 lei 584.726 lei 3
2023 1.595.911 lei 763.466 lei 3
2022 759.699 lei 319.310 lei 5
2021 699.516 lei 110.764 lei 4
2020 920.351 lei 365.039 lei 4
2019 448.572 lei 96.281 lei 4
2018 451.701 lei 103.561 lei 3
2017 292.137 lei 3.839 lei 2
2016 289.802 lei 77.587 lei 3
2015 271.082 lei 27.032 lei 4
2014 363.892 lei 45.149 lei 4
2013 227.280 lei 181.423 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Finanțări publice încasate

SchemăPlătitPlățiPerioada
PNRR 121.565 lei 3 25 februarie 2026 – 8 iulie 2026

Sume plătite din fonduri europene, fără cofinanțarea națională și fără TVA, deci valoarea proiectului e mai mare. Un grant încasat nu spune nimic despre puterea de plată de azi: verifică bilanțul și restanțele înainte de a stabili termenul.

Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, tabloul PNRR, date la 30 iulie 2026

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 69 zile−59 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 200 zile+21 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 15,52%−14,71 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 18,71%−16,87 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,34×+2,53 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,25×−0,3 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 20,51%−27,12 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 15,35%−15,33 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 74,81%+10,39 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 408.336 lei−236.377 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,99× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 107,08×+87,14 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3 zile−15 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 20,68%−31,8 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 144 din 2.556 firme active cu bilanț depus (CAEN 8621)
Vechime relativămai veche decât 67% dintre cele 3.407 firme active din sector
SectorCAEN 8621 · Activități de asistență medicală generală →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CENTRUL SANMED HYPOCRATE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CENTRUL SANMED HYPOCRATE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CENTRUL SANMED HYPOCRATE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CENTRUL SANMED HYPOCRATE SRL, cu sediul în Mun. Tulcea, are codul unic de înregistrare (CUI) 31203404, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J36/52/2013. Firma a fost înființată la data de 8 februarie 2013 și are ca obiect principal de activitate Activități de asistență medicală generală (CAEN 8621).

La ultima verificare, CENTRUL SANMED HYPOCRATE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.041.678 lei și un rezultat net de 316.824 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CENTRUL SANMED HYPOCRATE SRL?

CENTRUL SANMED HYPOCRATE SRL (CUI 31203404) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CENTRUL SANMED HYPOCRATE SRL în sectorul său?

CENTRUL SANMED HYPOCRATE SRL ocupă locul 144 din 2.556 firme active cu bilanț depus în CAEN 8621 (Activități de asistență medicală generală), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CENTRUL SANMED HYPOCRATE SRL față de firmele din același domeniu?

CENTRUL SANMED HYPOCRATE SRL este mai veche decât 67% dintre cele 3.407 firme active cu CAEN 8621.

Este CENTRUL SANMED HYPOCRATE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CENTRUL SANMED HYPOCRATE SRL (CUI 31203404) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CENTRUL SANMED HYPOCRATE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CENTRUL SANMED HYPOCRATE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CENTRUL SANMED HYPOCRATE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CENTRUL SANMED HYPOCRATE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CENTRUL SANMED HYPOCRATE SRL plătitoare de TVA?

Nu, CENTRUL SANMED HYPOCRATE SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CENTRUL SANMED HYPOCRATE SRL?

În anul 2025, CENTRUL SANMED HYPOCRATE SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.041.678 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CENTRUL SANMED HYPOCRATE SRL?

Firmoscop analizează CENTRUL SANMED HYPOCRATE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Tulcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Sănătate în Tulcea →

Mergi mai departe

Firme din Tulcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.