Sari la conținut
FirmoscopFirmeDâmbovița › HARYTEX-ŞTEF S.R.L.

HARYTEX-ŞTEF S.R.L.

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Sat Gura Şuţii Com. Gura Şuţii
CUI 31271026 · J2013000144155
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire HARYTEX-ŞTEF S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO31271026
Nr. Reg. Comerțului J2013000144155
Sediu Sat Gura Şuţii Com. Gura Şuţii, Dâmboviţa

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BADEA DANIEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.02.2013
CAEN1423 · Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută HARYTEX-ŞTEF S.R.L. după CUI 31271026 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
2.039.926 lei
-14.0% vs 2024
Profit net 2025
97.254 lei
-33.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.8%
Față de sectorpeste 48% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 229 de firme din Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,2%.

Mărime față de sector8 angajați · peste 70% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 228 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital33.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 0 lei0 lei20132014: 0 lei0 lei20142019: 557.244 lei557K lei20192020: 1.701.414 lei1,7 mil. lei20202021: 2.338.008 lei2,3 mil. lei20212022: 2.168.789 lei2,2 mil. lei20222023: 2.142.094 lei2,1 mil. lei20232024: 2.374.585 lei2,4 mil. lei20242025: 2.039.926 lei2,0 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.039.926 lei 97.254 lei 8
2024 2.374.585 lei 146.465 lei 8
2023 2.142.094 lei 161.736 lei 10
2022 2.168.789 lei 139.747 lei 12
2021 2.338.008 lei 170.867 lei 14
2020 1.701.414 lei 177.701 lei 8
2019 557.244 lei 194.371 lei 6
2018 -189 lei
2017 -304 lei
2016 -410 lei
2015 -1.165 lei
2014 0 lei -177 lei
2013 0 lei -984 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 164 zile+22 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 73 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,77%−1,4 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 97,06%−11,09 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,03×+0,11 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 32,99× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 350,7% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 10,32%−6,85 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 2,94%+11,09 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 254.991 lei−41.832 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,16×−0,62 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,12×−7,09 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 60 zile+32 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 6,34%−2,95 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 52 din 173 firme active cu bilanț depus (CAEN 1423)
Vechime relativămai veche decât 55% dintre cele 210 firme active din sector
SectorCAEN 1423 · Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume29
Dintre care radiate (închise)9

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru HARYTEX-ŞTEF S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți HARYTEX-ŞTEF S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru HARYTEX-ŞTEF S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

HARYTEX-ŞTEF S.R.L., cu sediul în Sat Gura Şuţii Com. Gura Şuţii, are codul unic de înregistrare (CUI) 31271026, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2013000144155. Firma a fost înființată la data de 22 februarie 2013 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru (CAEN 1423).

La ultima verificare, HARYTEX-ŞTEF S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.039.926 lei și un rezultat net de 97.254 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are HARYTEX-ŞTEF S.R.L.?

HARYTEX-ŞTEF S.R.L. (CUI 31271026) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă HARYTEX-ŞTEF S.R.L. în sectorul său?

HARYTEX-ŞTEF S.R.L. ocupă locul 52 din 173 firme active cu bilanț depus în CAEN 1423 (Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru), după cifra de afaceri.

Cât de veche este HARYTEX-ŞTEF S.R.L. față de firmele din același domeniu?

HARYTEX-ŞTEF S.R.L. este mai veche decât 55% dintre cele 210 firme active cu CAEN 1423.

Este HARYTEX-ŞTEF S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare HARYTEX-ŞTEF S.R.L. (CUI 31271026) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este HARYTEX-ŞTEF S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, HARYTEX-ŞTEF S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în HARYTEX-ŞTEF S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru HARYTEX-ŞTEF S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este HARYTEX-ŞTEF S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, HARYTEX-ŞTEF S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a HARYTEX-ŞTEF S.R.L.?

În anul 2025, HARYTEX-ŞTEF S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.039.926 lei și un număr mediu de 8 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu HARYTEX-ŞTEF S.R.L.?

Firmoscop analizează HARYTEX-ŞTEF S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dâmboviţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Textile & Confecții în Dâmbovița →

Mergi mai departe

Firme din Dâmbovița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.