Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › MR TOP CATERING SRL

MR TOP CATERING SRL

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Mun. Sibiu
CUI 31314917 · J32/192/2013
Atenție sporită Re-verificat · 25 august 2026
RadiatăInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MR TOP CATERING SRL
CUI 31314917
Nr. Reg. Comerțului J32/192/2013
Sediu social Str. Ştefan cel Mare nr. 47, ap. VI, Mun. Sibiu, 550283
Telefon 0744536632

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

CII BĂIAŞU ION · lichidator judiciarCERCEL EMIL MARIUS · administratorCERCEL IOANA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 30.04.2024
CAEN5629 · Alte servicii de alimentație n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MR TOP CATERING SRL după CUI 31314917 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2020
205.191 lei
-95.0% vs 2019
Profit net 2020
-798.224 lei
-1619.9% vs 2019

Bonitate financiară

Marjă netă-389.0%
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-95%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 3.325.598 lei3,3 mil. lei20132014: 5.765.577 lei5,8 mil. lei20142015: 7.998.014 lei8,0 mil. lei20152016: 8.474.549 lei8,5 mil. lei20162017: 8.438.260 lei8,4 mil. lei20172018: 5.682.590 lei5,7 mil. lei20182019: 4.280.650 lei4,3 mil. lei20192020: 205.191 lei205K lei2020
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2020 205.191 lei -798.224 lei 1
2019 4.280.650 lei 52.517 lei 21
2018 5.682.590 lei -149.635 lei 37
2017 8.438.260 lei 154.628 lei 59
2016 8.474.549 lei -353.917 lei 68
2015 7.998.014 lei 138.655 lei 50
2014 5.765.577 lei 17.072 lei 41
2013 3.325.598 lei 1.807 lei 25

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2013–2020). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2020, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.029 zile+1.896 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 26 zile+3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -389,02%−390,25 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 681,84%+569,16 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,15×−0,74 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -477,11%−480,91 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -581,84%−569,16 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 205.191 lei+1.351 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,23×−1,87 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -56,95%−58,63 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2020. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 104 din 279 firme active cu bilanț depus (CAEN 5629)
Vechime relativămai veche decât 57% dintre cele 644 firme active din sector
SectorCAEN 5629 · Alte servicii de alimentație n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume6
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MR TOP CATERING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MR TOP CATERING SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MR TOP CATERING SRL, cu sediul în Mun. Sibiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 31314917, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J32/192/2013. Firma a fost înființată la data de 5 martie 2013 și are ca obiect principal de activitate Alte servicii de alimentație n.c.a. (CAEN 5629).

La ultima verificare, MR TOP CATERING SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2020 a raportat o cifră de afaceri de 205.191 lei și un rezultat net de -798.224 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MR TOP CATERING SRL?

MR TOP CATERING SRL (CUI 31314917) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 25 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă MR TOP CATERING SRL în sectorul său?

MR TOP CATERING SRL ocupă locul 104 din 279 firme active cu bilanț depus în CAEN 5629 (Alte servicii de alimentație n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MR TOP CATERING SRL față de firmele din același domeniu?

MR TOP CATERING SRL este mai veche decât 57% dintre cele 644 firme active cu CAEN 5629.

Este MR TOP CATERING SRL o firmă activă?

Nu — MR TOP CATERING SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este MR TOP CATERING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare MR TOP CATERING SRL (CUI 31314917) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în MR TOP CATERING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MR TOP CATERING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MR TOP CATERING SRL plătitoare de TVA?

Nu, MR TOP CATERING SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MR TOP CATERING SRL?

În anul 2020, MR TOP CATERING SRL a raportat o cifră de afaceri de 205.191 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MR TOP CATERING SRL?

Firmoscop analizează MR TOP CATERING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Sibiu →

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.