Sari la conținut
FirmoscopFirmeBacău › MUSIC AWARDS SRL

MUSIC AWARDS SRL

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Mun. Bacău
CUI 31385462 · J04/300/2013
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MUSIC AWARDS SRL
Cod fiscal (CIF) RO31385462
Nr. Reg. Comerțului J04/300/2013
Sediu social Str. Bradului nr. 15, sc. C, ap. 7, Mun. Bacău, 600245
Telefon 0747993402

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.03.2013
CAEN9002 · Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MUSIC AWARDS SRL după CUI 31385462 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
93.891 lei
ultimul bilanț
Profit net 2025
-7.269 lei
+83.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-7.7%
Față de sectorpeste 12% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.153 de firme din Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 19,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 46% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.029 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 2.312.905 lei2,3 mil. lei20132014: 167.177 lei167K lei20142016: 92.133 lei92K lei20162017: 469.142 lei469K lei20172018: 1.965.283 lei2,0 mil. lei20182019: 103.190 lei103K lei20192022: 75.000 lei75K lei20222025: 93.891 lei94K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 93.891 lei -7.269 lei 1
2024 -43.720 lei 1
2023 -7.244 lei 1
2022 75.000 lei 58.314 lei 1
2020 -29.418 lei 1
2019 103.190 lei 1.282 lei 1
2018 1.965.283 lei 373.755 lei 1
2017 469.142 lei 22.168 lei
2016 92.133 lei -11.217 lei
2015 0 lei
2014 167.177 lei -15.005 lei
2013 2.312.905 lei 56.833 lei 10

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 172 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 806 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -7,74% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 13,59%+13,5 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 7,36×−1.059,77 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,16× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -2,58%+12,55 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -2,23%+12,89 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 86,41%−13,5 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 93.891 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,29× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -7,19%+92,81 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 534 din 1.133 firme active cu bilanț depus (CAEN 9002)
Vechime relativămai veche decât 79% dintre cele 2.914 firme active din sector
SectorCAEN 9002 · Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole) →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2026)70.000 lei

Cumpărători: MUNICIPIUL MANGALIA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J4/300/2013 → J04/300/2013
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J04/300/2013 → J4/300/2013
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J4/300/2013 → J04/300/2013

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MUSIC AWARDS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MUSIC AWARDS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MUSIC AWARDS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MUSIC AWARDS SRL, cu sediul în Mun. Bacău, are codul unic de înregistrare (CUI) 31385462, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J04/300/2013. Firma a fost înființată la data de 20 martie 2013 și are ca obiect principal de activitate Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole) (CAEN 9002).

La ultima verificare, MUSIC AWARDS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 93.891 lei și un rezultat net de -7.269 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MUSIC AWARDS SRL?

MUSIC AWARDS SRL (CUI 31385462) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MUSIC AWARDS SRL în sectorul său?

MUSIC AWARDS SRL ocupă locul 534 din 1.133 firme active cu bilanț depus în CAEN 9002 (Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MUSIC AWARDS SRL față de firmele din același domeniu?

MUSIC AWARDS SRL este mai veche decât 79% dintre cele 2.914 firme active cu CAEN 9002.

Este MUSIC AWARDS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MUSIC AWARDS SRL (CUI 31385462) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MUSIC AWARDS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MUSIC AWARDS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MUSIC AWARDS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MUSIC AWARDS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MUSIC AWARDS SRL plătitoare de TVA?

Da, MUSIC AWARDS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MUSIC AWARDS SRL?

În anul 2025, MUSIC AWARDS SRL a raportat o cifră de afaceri de 93.891 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MUSIC AWARDS SRL?

Firmoscop analizează MUSIC AWARDS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.