Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › RARD CONSTRUCT SRL

RARD CONSTRUCT SRL

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Sat Doljeşti Com. Doljeşti
CUI 31463080 · J2013000200271
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RARD CONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO31463080
Nr. Reg. Comerțului J2013000200271
Sediu social Str. Sfântul Dimitrie nr. 22, Sat Doljeşti Com. Doljeşti, jud. NEAMŢ, 617160
Telefon 0756212068

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

SOFRONEA ALINA-PETRONELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.04.2013
CAEN4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RARD CONSTRUCT SRL după CUI 31463080 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
19.636.222 lei
+4.0% vs 2024
Profit net 2025
5.675.207 lei
-2.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă28.9%
Față de sectorpeste 70% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector17 angajați · peste 94% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 346.055 lei20142015: 1.163.038 lei20152016: 886.387 lei20162017: 1.098.918 lei20172018: 3.245.433 lei20182019: 7.041.761 lei20192020: 4.077.348 lei20202021: 6.203.192 lei20212022: 13.648.846 lei20222023: 30.271.317 lei20232024: 18.856.338 lei20242025: 19.636.222 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 19.636.222 lei 5.675.207 lei 17
2024 18.856.338 lei 5.814.155 lei 16
2023 30.271.317 lei 4.420.480 lei 11
2022 13.648.846 lei 3.144.069 lei 10
2021 6.203.192 lei 822.722 lei 0
2020 4.077.348 lei 98.132 lei 12
2019 7.041.761 lei 2.172.969 lei 6
2018 3.245.433 lei 1.236.088 lei 7
2017 1.098.918 lei 398.992 lei 5
2016 886.387 lei 328.025 lei 4
2015 1.163.038 lei 428.682 lei 6
2014 346.055 lei 124.483 lei 6
2013 154.000 lei 131.189 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 179 zile+152 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 189 zile+81 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 28,9%−1,93 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 62,9%+49,85 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,59×−6,07 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,69×+1,54 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,98%+37,03 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 37,15%−17,59 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 37,15%−49,8 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.155.072 lei−23.449 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,29×−0,49 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 52,81%−4,23 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 679 din 19.764 firme active cu bilanț depus (CAEN 4100)
Vechime relativămai veche decât 82% dintre cele 31.967 firme active din sector
SectorCAEN 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)9
Valoare totală (2024–2026)20.581.653 lei

Autorități: Comuna Oniceni (CONSILIUL LOCAL ONICENI), Comuna BAIA, COMUNA DELESTI (PRIMARIA)

Achiziții directe (SEAP)2
Valoare totală (2026)957.229 lei

Cumpărători: COMUNA MAGURA (PRIMARIA MAGURA)

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RARD CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RARD CONSTRUCT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RARD CONSTRUCT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RARD CONSTRUCT SRL, cu sediul în Sat Doljeşti Com. Doljeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 31463080, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2013000200271. Firma a fost înființată la data de 4 aprilie 2013 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

La ultima verificare, RARD CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 19.636.222 lei și un rezultat net de 5.675.207 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RARD CONSTRUCT SRL?

RARD CONSTRUCT SRL (CUI 31463080) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RARD CONSTRUCT SRL în sectorul său?

RARD CONSTRUCT SRL ocupă locul 679 din 19.764 firme active cu bilanț depus în CAEN 4100 (Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RARD CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

RARD CONSTRUCT SRL este mai veche decât 82% dintre cele 31.967 firme active cu CAEN 4100.

Este RARD CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RARD CONSTRUCT SRL (CUI 31463080) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RARD CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RARD CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RARD CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RARD CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RARD CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, RARD CONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RARD CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, RARD CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 19.636.222 lei și un număr mediu de 17 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RARD CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează RARD CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Neamț →

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.