Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Alba › SANMARCO EMPRESA S.R.L.

SANMARCO EMPRESA S.R.L.

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Mun. Alba Iulia
CUI 31546674 · J01/1617/2021
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 2 noiembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SANMARCO EMPRESA S.R.L.
CUI 31546674
Nr. Reg. Comerțului J01/1617/2021
Sediu social EMIL RACOVIŢĂ nr. 29B, bl. 2, et. 5, ap. 14, Municipiul Alba Iulia, 510175
Telefon 0723300505

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN3109 · Fabricarea de mobilă n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SANMARCO EMPRESA S.R.L. după CUI 31546674 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2022
140.180 lei
+78,0% vs 2020
Profit net 2022
126.517 lei
+1511,7% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă90.3%
Față de sectorpeste 96% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 28.598 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 18,3%.

Mărime față de sector0 angajați · peste 3% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 34.967 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 0 lei0 lei20132014: 3.441 lei3.441 lei20142015: 2.300 lei2.300 lei20152019: 284.133 lei284K lei20192020: 78.879 lei79K lei20202022: 140.180 lei140K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 140.180 lei 126.517 lei 0
2020 78.879 lei 7.850 lei 1
2019 284.133 lei 246.142 lei 1
2018 — -600 lei —
2017 — -600 lei —
2016 — -1.184 lei —
2015 2.300 lei -5.491 lei 1
2014 3.441 lei 1.740 lei —
2013 0 lei -896 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2013–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 177 de zile+168 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 90,25%+80,3 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 34,95%+34,18 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,86×−127,83 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,54×+0,53 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,8%+96,63 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 64,92%+61,77 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 65,05%−34,19 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,72×+0,4 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 1.382,13%+1.367,62 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 990 din 2.157 de firme active cu bilanț depus (CAEN 3109)
Vechime relativămai veche decât 69% dintre cele 4.643 de firme active din sector
SectorCAEN 3109 · Fabricarea de mobilă n.c.a. →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 11 septembrie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 21.12.2021 → radiată
  • 11 septembrie 2026Schimbare sediu: Municipiul Alba Iulia → Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu
  • 11 septembrie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J1/1617/2021 → J13/941/2013
  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu → Mun. Alba Iulia
  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 21.12.2021
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J13/941/2013 → J01/1617/2021
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 21.12.2021 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Alba → Constanţa
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Alba Iulia → Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J1/1617/2021 → J13/941/2013
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Constanţa → Alba
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu → Municipiul Alba Iulia

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SANMARCO EMPRESA S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SANMARCO EMPRESA S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

SANMARCO EMPRESA S.R.L., cu sediul în Mun. Alba Iulia, are codul unic de înregistrare (CUI) 31546674, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J01/1617/2021. Firma a fost înființată la data de 22 aprilie 2013 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de mobilă n.c.a. (CAEN 3109).

La ultima verificare, SANMARCO EMPRESA S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 140.180 lei și un rezultat net de 126.517 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SANMARCO EMPRESA S.R.L.?

SANMARCO EMPRESA S.R.L. (CUI 31546674) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 2 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SANMARCO EMPRESA S.R.L. în sectorul său?

SANMARCO EMPRESA S.R.L. ocupă locul 990 din 2.157 de firme active cu bilanț depus în CAEN 3109 (Fabricarea de mobilă n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SANMARCO EMPRESA S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SANMARCO EMPRESA S.R.L. este mai veche decât 69% dintre cele 4.643 de firme active cu CAEN 3109.

Este SANMARCO EMPRESA S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare SANMARCO EMPRESA S.R.L. (CUI 31546674) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SANMARCO EMPRESA S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SANMARCO EMPRESA S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SANMARCO EMPRESA S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SANMARCO EMPRESA S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SANMARCO EMPRESA S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, SANMARCO EMPRESA S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SANMARCO EMPRESA S.R.L.?

În anul 2022, SANMARCO EMPRESA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 140.180 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SANMARCO EMPRESA S.R.L.?

Firmoscop analizează SANMARCO EMPRESA S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Alba

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Mobilă în Alba →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 3109 din Alba, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Alba

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.