Sari la conținut
FirmoscopFirmeTulcea › ERMAR RESORT SRL

ERMAR RESORT SRL

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Mun. Tulcea
CUI 31639919 · J36/185/2013
Fără probleme găsite Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ERMAR RESORT SRL
Cod fiscal (CIF) RO31639919
Nr. Reg. Comerțului J36/185/2013
Sediu social Aleea Cristina nr. 2, bl. 2, sc. A, et. 4, ap. 18, camera nr.1, Mun. Tulcea, 820200
Telefon 0740645342

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

GOGAN IONEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.05.2013
CAEN4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ERMAR RESORT SRL după CUI 31639919 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 93/100
Cifră de afaceri 2025
569.754 lei
-68.0% vs 2024
Profit net 2025
264.942 lei
-63.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă46.5%
Față de sectorpeste 87% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 284 de firme din Lucrări de demolare a construcțiilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,4%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 52% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 319 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 269.097 lei269K lei20132014: 199.549 lei200K lei20142015: 649.215 lei649K lei20152016: 96.273 lei96K lei20162017: 299.696 lei300K lei20172019: 651.755 lei652K lei20192022: 612.035 lei612K lei20222023: 1.182.448 lei1,2 mil. lei20232024: 1.765.883 lei1,8 mil. lei20242025: 569.754 lei570K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 569.754 lei 264.942 lei 2
2024 1.765.883 lei 734.466 lei 4
2023 1.182.448 lei 434.819 lei 3
2022 612.035 lei 289.006 lei 3
2019 651.755 lei 470.186 lei 1
2017 299.696 lei 139.364 lei 3
2016 96.273 lei -75.955 lei 3
2015 649.215 lei 187.843 lei 3
2014 199.549 lei 35.468 lei
2013 269.097 lei 90.903 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 63 zile+15 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 334 zile+197 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 46,5%+4,91 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 9,32%−12 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 10,73×+6,04 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,1×−0,17 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 27,69%−57,52 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 25,11%−41,93 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 90,68%+12 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 284.877 lei−156.594 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,54×−1,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2.297,4× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 93,86%+17,08 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 153 din 421 firme active cu bilanț depus (CAEN 4311)
Vechime relativămai veche decât 60% dintre cele 823 firme active din sector
SectorCAEN 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2025)30.195 lei

Cumpărători: SERVICIUL DE AMBULANTA TULCEA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ERMAR RESORT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ERMAR RESORT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ERMAR RESORT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ERMAR RESORT SRL, cu sediul în Mun. Tulcea, are codul unic de înregistrare (CUI) 31639919, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J36/185/2013. Firma a fost înființată la data de 15 mai 2013 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN 4311).

La ultima verificare, ERMAR RESORT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 569.754 lei și un rezultat net de 264.942 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ERMAR RESORT SRL?

ERMAR RESORT SRL (CUI 31639919) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 25 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ERMAR RESORT SRL în sectorul său?

ERMAR RESORT SRL ocupă locul 153 din 421 firme active cu bilanț depus în CAEN 4311 (Lucrări de demolare a construcțiilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ERMAR RESORT SRL față de firmele din același domeniu?

ERMAR RESORT SRL este mai veche decât 60% dintre cele 823 firme active cu CAEN 4311.

Este ERMAR RESORT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ERMAR RESORT SRL (CUI 31639919) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ERMAR RESORT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ERMAR RESORT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ERMAR RESORT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ERMAR RESORT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ERMAR RESORT SRL plătitoare de TVA?

Da, ERMAR RESORT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ERMAR RESORT SRL?

În anul 2025, ERMAR RESORT SRL a raportat o cifră de afaceri de 569.754 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ERMAR RESORT SRL?

Firmoscop analizează ERMAR RESORT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Tulcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Tulcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.