Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › IZOCOLOR 92 PROD SRL

IZOCOLOR 92 PROD SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 3164407 · J40/31405/1992
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IZOCOLOR 92 PROD SRL
Cod fiscal (CIF) RO3164407
Nr. Reg. Comerțului J40/31405/1992
Sediu social Sos. DUDESTI-PANTELIMON nr. 19, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 2551650

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

GÂREA NICULAE · administratorZAMFIR VASILE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 10.07.2001
CAEN2030 · Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IZOCOLOR 92 PROD SRL după CUI 3164407 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
4.277.384 lei
-25.0% vs 2024
Profit net 2025
127.355 lei
-65.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.0%
Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 5.738.472 lei20142015: 6.164.091 lei20152016: 6.278.347 lei20162017: 5.263.990 lei20172018: 5.510.027 lei20182019: 5.132.999 lei20192020: 4.475.022 lei20202021: 4.564.232 lei20212022: 4.705.162 lei20222023: 5.054.223 lei20232024: 5.699.798 lei20242025: 4.277.384 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 4.277.384 lei 127.355 lei 10
2024 5.699.798 lei 370.785 lei 12
2023 5.054.223 lei 356.250 lei 12
2022 4.705.162 lei 285.810 lei 16
2021 4.564.232 lei 318.813 lei 21
2020 4.475.022 lei 341.903 lei 21
2019 5.132.999 lei 330.544 lei 21
2018 5.510.027 lei 320.877 lei 21
2017 5.263.990 lei 250.735 lei 21
2016 6.278.347 lei 394.709 lei 24
2015 6.164.091 lei 414.793 lei 26
2014 5.738.472 lei 95.513 lei 26
2013 5.308.079 lei 132.168 lei 26
2012 6.561.814 lei 136.625 lei
2011 7.059.151 lei 596.152 lei 26
2010 6.504.124 lei 681.617 lei 30
2008 9.500.873 lei 929.930 lei 45

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 132 zile+8 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 131 zile+37 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,98%−3,53 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 14,34%−2,82 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 6,97×+1,14 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,16× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1,35%−2,61 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,18%−2,1 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 87,45%+4,66 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 427.738 lei−47.245 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,4×−0,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,91×−1,94 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 74 zile+21 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,14%−4,12 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 35 din 156 firme active cu bilanț depus (CAEN 2030)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 318 firme active din sector
SectorCAEN 2030 · Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)82
Valoare totală (2024–2026)322.129 lei

Cumpărători: S.C. ADMINISTRATIA STRAZILOR, CONSTRUCTII EDILITARE SRL, TRANSPORT CALATORI EXPRESS SA PLOIESTI, SNTFC ,,CFR CALATORI" SA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume25
Dintre care radiate (închise)14

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IZOCOLOR 92 PROD SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IZOCOLOR 92 PROD SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru IZOCOLOR 92 PROD SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IZOCOLOR 92 PROD SRL, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 3164407, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/31405/1992. Firma a fost înființată la data de 9 februarie 1993 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor (CAEN 2030).

La ultima verificare, IZOCOLOR 92 PROD SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.277.384 lei și un rezultat net de 127.355 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IZOCOLOR 92 PROD SRL?

IZOCOLOR 92 PROD SRL (CUI 3164407) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă IZOCOLOR 92 PROD SRL în sectorul său?

IZOCOLOR 92 PROD SRL ocupă locul 35 din 156 firme active cu bilanț depus în CAEN 2030 (Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IZOCOLOR 92 PROD SRL față de firmele din același domeniu?

IZOCOLOR 92 PROD SRL este mai veche decât 90% dintre cele 318 firme active cu CAEN 2030.

Este IZOCOLOR 92 PROD SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare IZOCOLOR 92 PROD SRL (CUI 3164407) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este IZOCOLOR 92 PROD SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IZOCOLOR 92 PROD SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IZOCOLOR 92 PROD SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IZOCOLOR 92 PROD SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IZOCOLOR 92 PROD SRL plătitoare de TVA?

Da, IZOCOLOR 92 PROD SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IZOCOLOR 92 PROD SRL?

În anul 2025, IZOCOLOR 92 PROD SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.277.384 lei și un număr mediu de 10 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IZOCOLOR 92 PROD SRL?

Firmoscop analizează IZOCOLOR 92 PROD SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.