Sari la conținut
FirmoscopFirmeVrancea › TĂTĂRĂSCU PREST SRL

TĂTĂRĂSCU PREST SRL

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Mun. Adjud
CUI 31754616 · J2013000330398
Verifică înainte Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TĂTĂRĂSCU PREST SRL
Cod fiscal (CIF) RO31754616
Nr. Reg. Comerțului J2013000330398
Sediu social Str. Salcâmilor nr. 15, bl. 121, et. 2, ap. 8, Mun. Adjud, jud. VRANCEA, 625100
Telefon 0769675220

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

TĂTĂRĂSCU SERGIU-IONUŢ · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.06.2013
CAEN4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TĂTĂRĂSCU PREST SRL după CUI 31754616 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 50/100
Cifră de afaceri 2025
1.270.559 lei
-4.0% vs 2024
Profit net 2025
233.462 lei
+528.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă18.4%
Față de sectorpeste 71% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 862 de firme din Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 6,0%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 77% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 861 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 134.228 lei20142015: 490.367 lei20152016: 611.588 lei20162017: 788.364 lei20172018: 744.952 lei20182019: 1.187.133 lei20192020: 1.468.718 lei20202021: 1.798.121 lei20212022: 1.978.276 lei20222023: 1.293.415 lei20232024: 1.319.238 lei20242025: 1.270.559 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.270.559 lei 233.462 lei 3
2024 1.319.238 lei -54.455 lei 2
2023 1.293.415 lei 1.741 lei 3
2022 1.978.276 lei 94.247 lei 1
2021 1.798.121 lei 13.869 lei 2
2020 1.468.718 lei 15.988 lei 2
2019 1.187.133 lei 48.395 lei 1
2018 744.952 lei -46.445 lei 2
2017 788.364 lei -4.762 lei 1
2016 611.588 lei 31.390 lei 1
2015 490.367 lei 10.221 lei 1
2014 134.228 lei 15.165 lei
2013 55.910 lei 4.880 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 260 zile−35 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 27 zile−41 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 18,37%+22,5 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 154,47%+51,82 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,65×−0,32 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 39,88%+45,12 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -54,4%−66,94 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 423.520 lei−236.099 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,17×+0,9 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,3×+4,17 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 58 zile−113 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 28,19%+29,51 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 655 din 3.780 firme active cu bilanț depus (CAEN 4399)
Vechime relativămai veche decât 61% dintre cele 8.512 firme active din sector
SectorCAEN 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TĂTĂRĂSCU PREST SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TĂTĂRĂSCU PREST SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TĂTĂRĂSCU PREST SRL, cu sediul în Mun. Adjud, are codul unic de înregistrare (CUI) 31754616, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2013000330398. Firma a fost înființată la data de 6 iunie 2013 și are ca obiect principal de activitate Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN 4399).

La ultima verificare, TĂTĂRĂSCU PREST SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.270.559 lei și un rezultat net de 233.462 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TĂTĂRĂSCU PREST SRL?

TĂTĂRĂSCU PREST SRL (CUI 31754616) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă TĂTĂRĂSCU PREST SRL în sectorul său?

TĂTĂRĂSCU PREST SRL ocupă locul 655 din 3.780 firme active cu bilanț depus în CAEN 4399 (Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TĂTĂRĂSCU PREST SRL față de firmele din același domeniu?

TĂTĂRĂSCU PREST SRL este mai veche decât 61% dintre cele 8.512 firme active cu CAEN 4399.

Este TĂTĂRĂSCU PREST SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TĂTĂRĂSCU PREST SRL (CUI 31754616) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TĂTĂRĂSCU PREST SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TĂTĂRĂSCU PREST SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TĂTĂRĂSCU PREST SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TĂTĂRĂSCU PREST SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TĂTĂRĂSCU PREST SRL plătitoare de TVA?

Da, TĂTĂRĂSCU PREST SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TĂTĂRĂSCU PREST SRL?

În anul 2025, TĂTĂRĂSCU PREST SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.270.559 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TĂTĂRĂSCU PREST SRL?

Firmoscop analizează TĂTĂRĂSCU PREST SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vrancea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Vrancea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.