Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › V & D VOICHESCU CONSTRUCT SRL

V & D VOICHESCU CONSTRUCT SRL

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Mun. Lugoj
CUI 31785574 · J35/1501/2013
Fără probleme găsite Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire V & D VOICHESCU CONSTRUCT SRL
CUI 31785574
Nr. Reg. Comerțului J35/1501/2013
Sediu social Aleea Brazilor nr. 6, sc. A, et. 3, ap. 15, Mun. Lugoj, jud. TIMIŞ, 305500
Telefon 0724225105

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

VOICHESCU VIOREL · administratorVOICHESCU DANIEL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 10.06.2013
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută V & D VOICHESCU CONSTRUCT SRL după CUI 31785574 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 93/100
Cifră de afaceri 2025
6.750 lei
-93.0% vs 2024
Profit net 2025
5.513 lei
-92.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă81.7%
Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 17.000 lei17K lei20132014: 35.272 lei35K lei20142015: 18.525 lei19K lei20152016: 20.067 lei20K lei20162017: 2.400 lei2.400 lei20172019: 93.000 lei93K lei20192021: 13.656 lei14K lei20212022: 60.009 lei60K lei20222024: 103.191 lei103K lei20242025: 6.750 lei6.750 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 6.750 lei 5.513 lei
2024 103.191 lei 70.233 lei 1
2023 -372 lei
2022 60.009 lei 53.028 lei
2021 13.656 lei -1.828 lei 1
2020 -1.395 lei 1
2019 93.000 lei 27.740 lei 3
2018 0 lei
2017 2.400 lei 2.328 lei
2016 20.067 lei 17.712 lei
2015 18.525 lei 9.735 lei
2014 35.272 lei 28.113 lei
2013 17.000 lei 11.593 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 44 zile+24 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 10.050 zile+9.393 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 81,67%+13,61 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0,36%−2,24 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 275,48×+237,01 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2,48%−29,87 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,47%−29,04 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 99,64%+2,24 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,03×−0,43 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 1.683,64%+1.277,23 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 26.197 din 32.224 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 67% dintre cele 67.405 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)2
Valoare totală (2024)90.690 lei

Cumpărători: COMUNA BARA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru V & D VOICHESCU CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți V & D VOICHESCU CONSTRUCT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru V & D VOICHESCU CONSTRUCT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

V & D VOICHESCU CONSTRUCT SRL, cu sediul în Mun. Lugoj, are codul unic de înregistrare (CUI) 31785574, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/1501/2013. Firma a fost înființată la data de 10 iunie 2013 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, V & D VOICHESCU CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.750 lei și un rezultat net de 5.513 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are V & D VOICHESCU CONSTRUCT SRL?

V & D VOICHESCU CONSTRUCT SRL (CUI 31785574) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 24 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă V & D VOICHESCU CONSTRUCT SRL în sectorul său?

V & D VOICHESCU CONSTRUCT SRL ocupă locul 26.197 din 32.224 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este V & D VOICHESCU CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

V & D VOICHESCU CONSTRUCT SRL este mai veche decât 67% dintre cele 67.405 firme active cu CAEN 4120.

Este V & D VOICHESCU CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare V & D VOICHESCU CONSTRUCT SRL (CUI 31785574) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este V & D VOICHESCU CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, V & D VOICHESCU CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în V & D VOICHESCU CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru V & D VOICHESCU CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este V & D VOICHESCU CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Nu, V & D VOICHESCU CONSTRUCT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a V & D VOICHESCU CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, V & D VOICHESCU CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.750 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu V & D VOICHESCU CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează V & D VOICHESCU CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Timiș →

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.