Sari la conținut
FirmoscopFirmeVrancea › RIKORA FLM SRL

RIKORA FLM SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Sat Jorăşti Com. Vânători
CUI 3181157 · J1993000018397
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RIKORA FLM SRL
Cod fiscal (CIF) RO3181157
Nr. Reg. Comerțului J1993000018397
Sediu social Str FORTURI nr. 37, Sat Jorăşti Com. Vânători, jud. VRANCEA, 627397
Telefon 0745084760

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MUNTEANU COSTEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 10.02.1993
CAEN2815 · Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RIKORA FLM SRL după CUI 3181157 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
66.696.469 lei
+8.0% vs 2024
Profit net 2025
23.577.108 lei
+17.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă35.3%
Datorii / capital1.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 9.235.645 lei20142015: 7.110.524 lei20152016: 8.212.077 lei20162017: 10.194.547 lei20172018: 12.820.969 lei20182019: 15.794.443 lei20192020: 21.194.679 lei20202021: 20.622.742 lei20212022: 39.158.972 lei20222023: 49.249.768 lei20232024: 61.693.949 lei20242025: 66.696.469 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 66.696.469 lei 23.577.108 lei 73
2024 61.693.949 lei 20.060.968 lei 68
2023 49.249.768 lei 18.402.998 lei 56
2022 39.158.972 lei 15.445.349 lei 51
2021 20.622.742 lei 6.729.729 lei 49
2020 21.194.679 lei 8.279.312 lei 54
2019 15.794.443 lei 5.862.971 lei 59
2018 12.820.969 lei 3.643.671 lei 59
2017 10.194.547 lei 2.795.425 lei 55
2016 8.212.077 lei 2.281.443 lei 48
2015 7.110.524 lei 1.893.148 lei 46
2014 9.235.645 lei 3.770.222 lei 41
2013 7.852.590 lei 2.913.985 lei 46
2012 6.611.920 lei 2.023.558 lei 44
2011 5.129.362 lei 1.588.824 lei 40
2010 3.062.136 lei 472.544 lei 30
2009 2.029.945 lei -135.559 lei 25
2008 5.278.198 lei 1.158.984 lei 34

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 312 zile+127 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 218 zile+92 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 35,35%+2,83 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 65,85%+9,42 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,52×−0,25 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,93×+0,64 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 79,6%−3,59 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 27,19%−9,06 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 34,15%−9,42 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 913.650 lei+6.386 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,77×−0,34 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor −9,65 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 52 zile+30 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 63,4%+5,25 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 13 din 47 firme active cu bilanț depus (CAEN 2815)
Vechime relativămai veche decât 80% dintre cele 61 firme active din sector
SectorCAEN 2815 · Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume21
Dintre care radiate (închise)9

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RIKORA FLM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RIKORA FLM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RIKORA FLM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RIKORA FLM SRL, cu sediul în Sat Jorăşti Com. Vânători, are codul unic de înregistrare (CUI) 3181157, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1993000018397. Firma a fost înființată la data de 10 februarie 1993 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie (CAEN 2815).

La ultima verificare, RIKORA FLM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 66.696.469 lei și un rezultat net de 23.577.108 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RIKORA FLM SRL?

RIKORA FLM SRL (CUI 3181157) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RIKORA FLM SRL în sectorul său?

RIKORA FLM SRL ocupă locul 13 din 47 firme active cu bilanț depus în CAEN 2815 (Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RIKORA FLM SRL față de firmele din același domeniu?

RIKORA FLM SRL este mai veche decât 80% dintre cele 61 firme active cu CAEN 2815.

Este RIKORA FLM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RIKORA FLM SRL (CUI 3181157) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RIKORA FLM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RIKORA FLM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RIKORA FLM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RIKORA FLM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RIKORA FLM SRL plătitoare de TVA?

Da, RIKORA FLM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RIKORA FLM SRL?

În anul 2025, RIKORA FLM SRL a raportat o cifră de afaceri de 66.696.469 lei și un număr mediu de 73 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RIKORA FLM SRL?

Firmoscop analizează RIKORA FLM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vrancea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Vrancea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.