Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Brașov › MANDERSLOOT TRANSPORT SRL

MANDERSLOOT TRANSPORT SRL

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Mun. Codlea
CUI 31832404 · J2013000927086
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MANDERSLOOT TRANSPORT SRL
Cod fiscal (CIF) RO31832404
Nr. Reg. Comerțului J2013000927086
Sediu social CODLEA, extravilan km. 4, inscris in C.F. nr. 10359/N, sub nr. Top 5389/1/4/14/9, nr. cad. 379, biroul nr.1, Municipiul Codlea, jud. Braşov
Telefon 0732660240

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

R.MANDERSLOOT BEHEER B.V. REPREZENTANT AL MANDERSLOOT HOLDING B.V. · reprezentant legalMANDERSLOOT GROEP B.V. · administratorMANDERSLOOT HOLDING B.V. · reprezentant administrator persoana juridicaMANDERSLOOT RONALD · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MANDERSLOOT TRANSPORT SRL după CUI 31832404 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
45.891.555 lei
+3,0% vs 2024
Profit net 2025
1.028.188 lei
-12,1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.2%
Față de sectorpeste 41% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 29.905 firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector68 de angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 7.212.966 lei20142015: 22.981.301 lei20152016: 24.248.028 lei20162017: 24.150.726 lei20172018: 24.808.028 lei20182019: 27.222.848 lei20192020: 24.093.156 lei20202021: 39.189.881 lei20212022: 35.753.731 lei20222023: 35.885.219 lei20232024: 44.372.169 lei20242025: 45.891.555 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 45.891.555 lei 1.028.188 lei 68
2024 44.372.169 lei 1.169.450 lei 65
2023 35.885.219 lei 1.013.683 lei 70
2022 35.753.731 lei 444.693 lei 67
2021 39.189.881 lei 122.647 lei 70
2020 24.093.156 lei -371.469 lei 58
2019 27.222.848 lei -471.793 lei 84
2018 24.808.028 lei -1.540.014 lei 78
2017 24.150.726 lei -286.882 lei 82
2016 24.248.028 lei 365.164 lei 82
2015 22.981.301 lei 808.999 lei 89
2014 7.212.966 lei 372.209 lei 30
2013 573.509 lei -60.276 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leinunu
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 16 zile−5 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 19 zile−5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,24%−0,4 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 34,44%−13,54 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,9×+0,82 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,5×−0,36 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 25,69%−13,64 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 17,53%−4,31 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 68,22%+12,68 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 674.876 lei−7.773 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 7,82×−0,47 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 892,19×+600,61 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,79%−0,41 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 235 din 44.850 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 70% dintre cele 73.777 de firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MANDERSLOOT TRANSPORT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MANDERSLOOT TRANSPORT SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

MANDERSLOOT TRANSPORT SRL, cu sediul în Mun. Codlea, are codul unic de înregistrare (CUI) 31832404, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2013000927086. Firma a fost înființată la data de 13 iunie 2013 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, MANDERSLOOT TRANSPORT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 45.891.555 lei și un rezultat net de 1.028.188 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MANDERSLOOT TRANSPORT SRL?

MANDERSLOOT TRANSPORT SRL (CUI 31832404) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MANDERSLOOT TRANSPORT SRL în sectorul său?

MANDERSLOOT TRANSPORT SRL ocupă locul 235 din 44.850 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MANDERSLOOT TRANSPORT SRL față de firmele din același domeniu?

MANDERSLOOT TRANSPORT SRL este mai veche decât 70% dintre cele 73.777 de firme active cu CAEN 4941.

Este MANDERSLOOT TRANSPORT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MANDERSLOOT TRANSPORT SRL (CUI 31832404) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MANDERSLOOT TRANSPORT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MANDERSLOOT TRANSPORT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MANDERSLOOT TRANSPORT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MANDERSLOOT TRANSPORT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MANDERSLOOT TRANSPORT SRL plătitoare de TVA?

Da, MANDERSLOOT TRANSPORT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MANDERSLOOT TRANSPORT SRL?

În anul 2025, MANDERSLOOT TRANSPORT SRL a raportat o cifră de afaceri de 45.891.555 lei și un număr mediu de 68 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MANDERSLOOT TRANSPORT SRL?

Firmoscop analizează MANDERSLOOT TRANSPORT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Brașov →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4941 din Brașov, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.