Sari la conținut
FirmoscopFirmeBacău › FULL NUVI RUNNING SRL

FULL NUVI RUNNING SRL

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Mun. Oneşti
CUI 31839054 · J04/593/2013
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FULL NUVI RUNNING SRL
Cod fiscal (CIF) RO31839054
Nr. Reg. Comerțului J04/593/2013
Sediu social Str. Jupiter nr. 5, bl. 5, sc. D, et. 5, ap. 143, Mun. Oneşti, jud. BACĂU, 601104

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.06.2013
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FULL NUVI RUNNING SRL după CUI 31839054 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2024
243.582 lei
+28.0% vs 2023
Profit net 2024
-37.244 lei
+3.2% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-15.3%
Față de sectorpeste 13% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 31.971 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 4,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 28% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 34.701 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital2.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 60.670 lei61K lei20132014: 79.508 lei80K lei20142015: 168.041 lei168K lei20152016: 80.021 lei80K lei20162017: 176.933 lei177K lei20172018: 193.228 lei193K lei20182020: 159.709 lei160K lei20202021: 185.144 lei185K lei20212023: 190.147 lei190K lei20232024: 243.582 lei244K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 243.582 lei -37.244 lei 1
2023 190.147 lei -38.489 lei 1
2021 185.144 lei 13.098 lei 1
2020 159.709 lei 3.449 lei 1
2018 193.228 lei 18.032 lei 1
2017 176.933 lei 41.012 lei
2016 80.021 lei 22.410 lei
2015 168.041 lei 7.819 lei 0
2014 79.508 lei 3.397 lei
2013 60.670 lei 33.680 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2013–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 264 zile+69 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 191 zile+92 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -15,29%+4,95 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 66,36%+21,84 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,51×−0,74 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,97×+1,17 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -41,69%−11,28 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -14,02%+2,85 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 33,64%−21,84 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 243.582 lei+53.435 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,92×+0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 18,66×+12,74 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 20 zile−42 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -11,77%+3,29 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 24.827 din 45.275 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 70% dintre cele 74.226 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J4/593/2013 → J04/593/2013
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J04/593/2013 → J4/593/2013
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J4/593/2013 → J04/593/2013

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FULL NUVI RUNNING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FULL NUVI RUNNING SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru FULL NUVI RUNNING SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FULL NUVI RUNNING SRL, cu sediul în Mun. Oneşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 31839054, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J04/593/2013. Firma a fost înființată la data de 14 iunie 2013 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, FULL NUVI RUNNING SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 243.582 lei și un rezultat net de -37.244 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FULL NUVI RUNNING SRL?

FULL NUVI RUNNING SRL (CUI 31839054) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă FULL NUVI RUNNING SRL în sectorul său?

FULL NUVI RUNNING SRL ocupă locul 24.827 din 45.275 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FULL NUVI RUNNING SRL față de firmele din același domeniu?

FULL NUVI RUNNING SRL este mai veche decât 70% dintre cele 74.226 firme active cu CAEN 4941.

Este FULL NUVI RUNNING SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FULL NUVI RUNNING SRL (CUI 31839054) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FULL NUVI RUNNING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FULL NUVI RUNNING SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FULL NUVI RUNNING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FULL NUVI RUNNING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FULL NUVI RUNNING SRL plătitoare de TVA?

Da, FULL NUVI RUNNING SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FULL NUVI RUNNING SRL?

În anul 2024, FULL NUVI RUNNING SRL a raportat o cifră de afaceri de 243.582 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FULL NUVI RUNNING SRL?

Firmoscop analizează FULL NUVI RUNNING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Bacău →

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.