Sari la conținut
FirmoscopFirmeGalați › EUROCLAIMS SRL

EUROCLAIMS SRL

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Mun. Galaţi
CUI 31890650 · J17/777/2013
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EUROCLAIMS SRL
CUI 31890650
Nr. Reg. Comerțului J17/777/2013
Sediu social Str. Regimentul 11 Siret nr. 18, bl. C34, sc. 3, et. PARTER, ap. 42, camera 2, Mun. Galaţi, 800332
Telefon 0744647916

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

SANDU IONUŢ · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.06.2013
CAEN6621 · Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EUROCLAIMS SRL după CUI 31890650 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
281.377 lei
+69.0% vs 2024
Profit net 2025
196.156 lei
+40.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă69.7%
Față de sectorpeste 88% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 246 de firme din Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 39,6%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 42% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 213 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 3.226 lei3.226 lei20132014: 2.210 lei2.210 lei20142015: 63.472 lei63K lei20152016: 9.425 lei9.425 lei20162017: 7.571 lei7.571 lei20172018: 1.357 lei1.357 lei20182019: 400 lei400 lei20192023: 155.615 lei156K lei20232024: 166.322 lei166K lei20242025: 281.377 lei281K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 281.377 lei 196.156 lei 1
2024 166.322 lei 139.977 lei 1
2023 155.615 lei 118.024 lei 1
2022 -253 lei 0
2021 -363 lei 0
2020 -291 lei 0
2019 400 lei 130 lei 0
2018 1.357 lei 332 lei
2017 7.571 lei 5.447 lei 0
2016 9.425 lei -21.870 lei 1
2015 63.472 lei 50.616 lei 1
2014 2.210 lei -6.176 lei 2
2013 3.226 lei 260 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 10 zile+5 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 207 zile−5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 69,71%−14,45 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 3,7%+2,16 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 26,99×−38,14 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,04× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,77%+0,11 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 96,07%−2,06 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 96,3%−2,16 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 281.377 lei+115.055 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,38×+0,21 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 222,96%−90,44 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 95 din 300 firme active cu bilanț depus (CAEN 6621)
Vechime relativămai veche decât 75% dintre cele 538 firme active din sector
SectorCAEN 6621 · Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume30
Dintre care radiate (închise)5

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EUROCLAIMS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EUROCLAIMS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru EUROCLAIMS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EUROCLAIMS SRL, cu sediul în Mun. Galaţi, are codul unic de înregistrare (CUI) 31890650, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J17/777/2013. Firma a fost înființată la data de 20 iunie 2013 și are ca obiect principal de activitate Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor (CAEN 6621).

La ultima verificare, EUROCLAIMS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 281.377 lei și un rezultat net de 196.156 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EUROCLAIMS SRL?

EUROCLAIMS SRL (CUI 31890650) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă EUROCLAIMS SRL în sectorul său?

EUROCLAIMS SRL ocupă locul 95 din 300 firme active cu bilanț depus în CAEN 6621 (Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EUROCLAIMS SRL față de firmele din același domeniu?

EUROCLAIMS SRL este mai veche decât 75% dintre cele 538 firme active cu CAEN 6621.

Este EUROCLAIMS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EUROCLAIMS SRL (CUI 31890650) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EUROCLAIMS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EUROCLAIMS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EUROCLAIMS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EUROCLAIMS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EUROCLAIMS SRL plătitoare de TVA?

Nu, EUROCLAIMS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EUROCLAIMS SRL?

În anul 2025, EUROCLAIMS SRL a raportat o cifră de afaceri de 281.377 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EUROCLAIMS SRL?

Firmoscop analizează EUROCLAIMS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Galaţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Galați

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.