Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › ROECHLING PRECISION COMPONENTS PITEŞTI SRL

ROECHLING PRECISION COMPONENTS PITEŞTI SRL

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Sat Oarja Com. Oarja
CUI 31980176 · J2013000903035
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROECHLING PRECISION COMPONENTS PITEŞTI SRL
Cod fiscal (CIF) RO31980176
Nr. Reg. Comerțului J2013000903035
Sediu social Mag. Autostrada A1 Bucureşti-Piteşti, km 102, et. 1, WDP INDUSTRIAL PARK. CLĂDIREA 1. CAMERA 3, Sat Oarja Com. Oarja, jud. ARGEŞ, 117545
Telefon 0213100347

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

PETTER HUGO METTENS · administratorROCCA ANDREA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.07.2013
CAEN4672 · Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROECHLING PRECISION COMPONENTS PITEŞTI SRL după CUI 31980176 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
42.946.845 lei
-9.0% vs 2024
Profit net 2025
-2.313.789 lei
+50.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-5.4%
Față de sectorpeste 12% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 328 de firme din Fabricarea altor produse din material plastic care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 7,3%.

Mărime față de sector43 angajați · peste 83% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 376 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 4.303.247 lei20142015: 7.604.294 lei20152016: 11.594.078 lei20162017: 14.130.304 lei20172018: 15.065.546 lei20182019: 15.942.059 lei20192020: 16.196.925 lei20202021: 20.327.163 lei20212022: 36.409.444 lei20222023: 37.613.704 lei20232024: 47.172.299 lei20242025: 42.946.845 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 42.946.845 lei -2.313.789 lei 43
2024 47.172.299 lei -4.703.500 lei 73
2023 37.613.704 lei -9.650.459 lei 66
2022 36.409.444 lei -141.522 lei 70
2021 20.327.163 lei 42.777 lei 41
2020 16.196.925 lei -248.195 lei 30
2019 15.942.059 lei -53.034 lei 33
2018 15.065.546 lei 834.008 lei 32
2017 14.130.304 lei 1.227.006 lei 23
2016 11.594.078 lei 460.398 lei 16
2015 7.604.294 lei -186.733 lei 11
2014 4.303.247 lei 183.414 lei 5
2013 0 lei -744.756 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50danu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 340 zile+34 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 133 zile+42 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -5,39%+4,58 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 161,38%+11,59 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,62×−0,05 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -9,34%+8,46 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -62,24%−12,67 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 998.764 lei+352.568 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,73×−0,05 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 11,4×+3,14 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 32 zile−12 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -5,35%+3,99 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

25,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 244 din 943 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 18,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 60 din 1.550 firme active cu bilanț depus (CAEN 4672)
Vechime relativămai veche decât 44% dintre cele 2.199 firme active din sector
SectorCAEN 4672 · Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROECHLING PRECISION COMPONENTS PITEŞTI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROECHLING PRECISION COMPONENTS PITEŞTI SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ROECHLING PRECISION COMPONENTS PITEŞTI SRL, cu sediul în Sat Oarja Com. Oarja, are codul unic de înregistrare (CUI) 31980176, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2013000903035. Firma a fost înființată la data de 8 iulie 2013 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN 4672).

La ultima verificare, ROECHLING PRECISION COMPONENTS PITEŞTI SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 42.946.845 lei și un rezultat net de -2.313.789 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROECHLING PRECISION COMPONENTS PITEŞTI SRL?

ROECHLING PRECISION COMPONENTS PITEŞTI SRL (CUI 31980176) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă ROECHLING PRECISION COMPONENTS PITEŞTI SRL în sectorul său?

ROECHLING PRECISION COMPONENTS PITEŞTI SRL ocupă locul 60 din 1.550 firme active cu bilanț depus în CAEN 4672 (Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROECHLING PRECISION COMPONENTS PITEŞTI SRL față de firmele din același domeniu?

ROECHLING PRECISION COMPONENTS PITEŞTI SRL este mai veche decât 44% dintre cele 2.199 firme active cu CAEN 4672.

Este ROECHLING PRECISION COMPONENTS PITEŞTI SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ROECHLING PRECISION COMPONENTS PITEŞTI SRL (CUI 31980176) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ROECHLING PRECISION COMPONENTS PITEŞTI SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROECHLING PRECISION COMPONENTS PITEŞTI SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROECHLING PRECISION COMPONENTS PITEŞTI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROECHLING PRECISION COMPONENTS PITEŞTI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROECHLING PRECISION COMPONENTS PITEŞTI SRL plătitoare de TVA?

Da, ROECHLING PRECISION COMPONENTS PITEŞTI SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROECHLING PRECISION COMPONENTS PITEŞTI SRL?

În anul 2025, ROECHLING PRECISION COMPONENTS PITEŞTI SRL a raportat o cifră de afaceri de 42.946.845 lei și un număr mediu de 43 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROECHLING PRECISION COMPONENTS PITEŞTI SRL?

Firmoscop analizează ROECHLING PRECISION COMPONENTS PITEŞTI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.