Sari la conținut
FirmoscopFirmeGiurgiu › SHAMMA COSMETICS SRL

SHAMMA COSMETICS SRL

Înființată în 2013 · 13 ani vechime · Orş. Popeşti-Leordeni
CUI 31984780 · J23/3434/2014
Atenție sporită Re-verificat · 27 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SHAMMA COSMETICS SRL
CUI 31984780
Nr. Reg. Comerțului J23/3434/2014
Sediu social Str. Sf. Gheorghe nr. 12, Orş. Popeşti-Leordeni, jud. ILFOV, 77160

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 27 august 2026.

Reprezentanți

HASANOV MITHAT · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 25.11.2014
CAEN4775 · Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 27 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 27 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 27 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 27 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 27 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SHAMMA COSMETICS SRL după CUI 31984780 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2015
5.523 lei
-88.0% vs 2014
Profit net 2015
-141 lei
+93.9% vs 2014

Bonitate financiară

Marjă netă-2.6%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-88%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2015 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 35.691 lei36K lei20132014: 45.660 lei46K lei20142015: 5.523 lei5.523 lei2015
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2015 5.523 lei -141 lei
2014 45.660 lei -2.324 lei 1
2013 35.691 lei -12.855 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2013–2015). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2015, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.106 zile+974 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -2,55%+2,54 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1.033,4%−51,48 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,1× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -8,7%+144,09 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -933,4%+51,48 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 3,41×−26,61 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 0,44%+2,32 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2015 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2015. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.409 din 1.612 firme active cu bilanț depus (CAEN 4775)
Vechime relativămai veche decât 73% dintre cele 2.902 firme active din sector
SectorCAEN 4775 · Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 27 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Giurgiu → Orş. Popeşti-Leordeni
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 25.11.2014
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J52/399/2013 → J23/3434/2014
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Giurgiu
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Oraş Popeşti Leordeni → Municipiul Giurgiu
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/3434/2014 → J52/399/2013
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Giurgiu → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Giurgiu → Oraş Popeşti Leordeni
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J52/399/2013 → J23/3434/2014

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SHAMMA COSMETICS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SHAMMA COSMETICS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SHAMMA COSMETICS SRL, cu sediul în Orş. Popeşti-Leordeni, are codul unic de înregistrare (CUI) 31984780, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/3434/2014. Firma a fost înființată la data de 9 iulie 2013 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate (CAEN 4775).

La ultima verificare, SHAMMA COSMETICS SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2015 a raportat o cifră de afaceri de 5.523 lei și un rezultat net de -141 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 27 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SHAMMA COSMETICS SRL?

SHAMMA COSMETICS SRL (CUI 31984780) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 27 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă SHAMMA COSMETICS SRL în sectorul său?

SHAMMA COSMETICS SRL ocupă locul 1.409 din 1.612 firme active cu bilanț depus în CAEN 4775 (Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SHAMMA COSMETICS SRL față de firmele din același domeniu?

SHAMMA COSMETICS SRL este mai veche decât 73% dintre cele 2.902 firme active cu CAEN 4775.

Este SHAMMA COSMETICS SRL o firmă activă?

SHAMMA COSMETICS SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este SHAMMA COSMETICS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SHAMMA COSMETICS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SHAMMA COSMETICS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SHAMMA COSMETICS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SHAMMA COSMETICS SRL plătitoare de TVA?

Nu, SHAMMA COSMETICS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SHAMMA COSMETICS SRL?

În anul 2015, SHAMMA COSMETICS SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.523 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SHAMMA COSMETICS SRL?

Firmoscop analizează SHAMMA COSMETICS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Giurgiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Giurgiu →

Mergi mai departe

Firme din Giurgiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 27 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.