Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Giurgiu › FERS DMS S.R.L.

FERS DMS S.R.L.

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Com. Mihai Bravu
CUI 36470003 · J2017000739520
Verifică înainte Verificat la ANAF · 27 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FERS DMS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO36470003
Nr. Reg. Comerțului J2017000739520
Sediu social MIHAI VITEAZU nr. 21B, Comuna Mihai Bravu, jud. Giurgiu, 87165

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Reprezentanți

HASSAN ALY MOHAMED ABDELHAMID · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4775 · Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 27 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FERS DMS S.R.L. după CUI 36470003 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 40/100
Cifră de afaceri 2025
1.944.711 lei
+12,0% vs 2024
Profit net 2025
227.391 lei
+9,8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă11.7%
Față de sectorpeste 80% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 931 de firme din Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,7%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 70% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 859 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 3.063 lei3.063 lei20162017: 110.034 lei110K lei20172018: 495.412 lei495K lei20182019: 1.165.496 lei1,2 mil. lei20192020: 2.229.707 lei2,2 mil. lei20202021: 3.057.556 lei3,1 mil. lei20212022: 2.568.642 lei2,6 mil. lei20222023: 2.053.782 lei2,1 mil. lei20232024: 1.730.878 lei1,7 mil. lei20242025: 1.944.711 lei1,9 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.944.711 lei 227.391 lei 5
2024 1.730.878 lei 207.173 lei 5
2023 2.053.782 lei 225.670 lei 5
2022 2.568.642 lei 151.449 lei 6
2021 3.057.556 lei 472.879 lei 1
2020 2.229.707 lei -698.015 lei 3
2019 1.165.496 lei -358.740 lei 2
2018 495.412 lei -32.084 lei 2
2017 110.034 lei 22.333 lei 1
2016 3.063 lei 793 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 478 de zile−112 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 54 de zile−145 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,69%−0,28 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 130,4%−6,69 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,77× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 11,65%+1,5 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -30,34%+6,69 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 388.942 lei+42.766 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1×+0,15 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,21×−0,68 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 302 zile+109 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 16,32%+0,66 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 181 din 1.631 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4775)
Vechime relativămai veche decât 63% dintre cele 2.877 de firme active din sector
SectorCAEN 4775 · Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Redenumire: FERS DMS SRL-D → FERS DMS S.R.L.
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Giurgiu
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 2 → Comuna Mihai Bravu
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/11433/2016 → J2017000739520
  • 13 iulie 2026Redenumire: FERS DMS S.R.L. → FERS DMS SRL-D
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Giurgiu → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Comuna Mihai Bravu → Bucureşti Sectorul 2
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2017000739520 → J40/11433/2016

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FERS DMS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FERS DMS S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

FERS DMS S.R.L., cu sediul în Com. Mihai Bravu, are codul unic de înregistrare (CUI) 36470003, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017000739520. Firma a fost înființată la data de 29 august 2016 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN 4775).

La ultima verificare, FERS DMS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.944.711 lei și un rezultat net de 227.391 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FERS DMS S.R.L.?

FERS DMS S.R.L. (CUI 36470003) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 27 octombrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă FERS DMS S.R.L. în sectorul său?

FERS DMS S.R.L. ocupă locul 181 din 1.631 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4775 (Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FERS DMS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

FERS DMS S.R.L. este mai veche decât 63% dintre cele 2.877 de firme active cu CAEN 4775.

Este FERS DMS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare FERS DMS S.R.L. (CUI 36470003) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FERS DMS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FERS DMS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FERS DMS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FERS DMS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FERS DMS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, FERS DMS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FERS DMS S.R.L.?

În anul 2025, FERS DMS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.944.711 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FERS DMS S.R.L.?

Firmoscop analizează FERS DMS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Giurgiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Giurgiu →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4775 din Giurgiu, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Giurgiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.