Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › M.M. PAINT SRL

M.M. PAINT SRL

Înființată în 2013 · 12 ani vechime · Mun. Braşov
CUI 32258815 · J08/1387/2013
Fără probleme găsite Re-verificat · 17 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Plafonul de credit, termenul de plată sugerat, dosarele din instanță — toate în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă — pentru oricâte firme urmărești.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire M.M. PAINT SRL
Cod fiscal (CIF) RO32258815
Nr. Reg. Comerțului J08/1387/2013
Sediu social Bld. Muncii nr. 10, bl. E18, et. 4, ap. 18, CAMERA 1, Mun. Braşov, 500281

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 17 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.09.2013
CAEN4331 · Lucrări de ipsoserie
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 17 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 17 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 17 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 17 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 17 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută M.M. PAINT SRL după CUI 32258815 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 93/100
Cifră de afaceri 2025
401.029 lei
-47.0% vs 2024
Profit net 2025
26.391 lei
-88.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.6%
Față de sectorpeste 38% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 305 de firme din Lucrări de ipsoserie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,6%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 59% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 351 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 186.913 lei187K lei20132014: 162.493 lei162K lei20142019: 161.325 lei161K lei20192020: 134.578 lei135K lei20202021: 203.173 lei203K lei20212022: 155.835 lei156K lei20222023: 137.052 lei137K lei20232024: 752.233 lei752K lei20242025: 401.029 lei401K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 401.029 lei 26.391 lei 2
2024 752.233 lei 229.109 lei 3
2023 137.052 lei -68.392 lei 2
2022 155.835 lei 822 lei 3
2021 203.173 lei -52.093 lei 4
2020 134.578 lei -84.401 lei 5
2019 161.325 lei -56.380 lei 3
2014 162.493 lei 26.195 lei 4
2013 186.913 lei 76.775 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 242 zile+83 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 165 zile+71 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,58%−23,88 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 69,56%−8,93 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,44×+0,17 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,19×−1,27 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 21,77%−219,86 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,91%−47,92 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 31,72%+9,03 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 200.515 lei−50.229 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,05×−0,75 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,86×−1,13 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 127 zile+36 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,24%−41,8 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 133 din 554 firme active cu bilanț depus (CAEN 4331)
Vechime relativămai veche decât 71% dintre cele 1.421 firme active din sector
SectorCAEN 4331 · Lucrări de ipsoserie →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/1387/2013 → J08/1387/2013
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J08/1387/2013 → J8/1387/2013
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/1387/2013 → J08/1387/2013

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru M.M. PAINT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți M.M. PAINT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru M.M. PAINT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

M.M. PAINT SRL, cu sediul în Mun. Braşov, are codul unic de înregistrare (CUI) 32258815, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J08/1387/2013. Firma a fost înființată la data de 18 septembrie 2013 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de ipsoserie (CAEN 4331).

La ultima verificare, M.M. PAINT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 401.029 lei și un rezultat net de 26.391 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 17 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are M.M. PAINT SRL?

M.M. PAINT SRL (CUI 32258815) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 17 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă M.M. PAINT SRL în sectorul său?

M.M. PAINT SRL ocupă locul 133 din 554 firme active cu bilanț depus în CAEN 4331 (Lucrări de ipsoserie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este M.M. PAINT SRL față de firmele din același domeniu?

M.M. PAINT SRL este mai veche decât 71% dintre cele 1.421 firme active cu CAEN 4331.

Este M.M. PAINT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare M.M. PAINT SRL (CUI 32258815) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este M.M. PAINT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, M.M. PAINT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în M.M. PAINT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru M.M. PAINT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este M.M. PAINT SRL plătitoare de TVA?

Da, M.M. PAINT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a M.M. PAINT SRL?

În anul 2025, M.M. PAINT SRL a raportat o cifră de afaceri de 401.029 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu M.M. PAINT SRL?

Firmoscop analizează M.M. PAINT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 17 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.