Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › EMIRAI RDS SRL

EMIRAI RDS SRL

Înființată în 2013 · 12 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 32297830 · J40/12058/2013
Verifică înainte Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EMIRAI RDS SRL
Cod fiscal (CIF) RO32297830
Nr. Reg. Comerțului J40/12058/2013
Sediu social Bld. Nicolae Grigorescu nr. 2D, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

ŞTEFAN EMA-RAISA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.09.2013
CAEN5610 · Restaurante
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EMIRAI RDS SRL după CUI 32297830 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 49/100
Cifră de afaceri 2025
1.994.689 lei
+20.0% vs 2024
Profit net 2025
64.387 lei
+3359.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.2%
Față de sectorpeste 53% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 11.214 de firme din Restaurante care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,3%.

Mărime față de sector7 angajați · peste 71% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 12.068 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 83.295 lei20142015: 78.870 lei20152016: 125.000 lei20162017: 120.000 lei20172018: 144.180 lei20182019: 147.615 lei20192020: 36.735 lei20202021: 389.193 lei20212022: 661.871 lei20222023: 1.167.745 lei20232024: 1.655.653 lei20242025: 1.994.689 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.994.689 lei 64.387 lei 7
2024 1.655.653 lei 1.861 lei 7
2023 1.167.745 lei -131.310 lei 5
2022 661.871 lei -125.261 lei 3
2021 389.193 lei -175.879 lei 2
2020 36.735 lei -13.672 lei 1
2019 147.615 lei 83.060 lei 1
2018 144.180 lei 76.286 lei
2017 120.000 lei 105.506 lei 1
2016 125.000 lei 75.511 lei
2015 78.870 lei 57.034 lei
2014 83.295 lei 12.579 lei
2013 3.781 lei -650 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 46 zile−30 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 5 zile−5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,23%+3,12 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 116,68%−23,94 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,86×+0,15 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 29,57%+28,81 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -16,16%+24,46 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 284.956 lei+48.434 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 9,16×+2,41 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 19,14×−42,27 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 19 zile+13 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,16%+1,83 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 553 din 9.541 firme active cu bilanț depus (CAEN 5610)
Vechime relativămai veche decât 67% dintre cele 21.062 firme active din sector
SectorCAEN 5610 · Restaurante →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EMIRAI RDS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EMIRAI RDS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EMIRAI RDS SRL, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 32297830, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/12058/2013. Firma a fost înființată la data de 30 septembrie 2013 și are ca obiect principal de activitate Restaurante (CAEN 5610).

La ultima verificare, EMIRAI RDS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.994.689 lei și un rezultat net de 64.387 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EMIRAI RDS SRL?

EMIRAI RDS SRL (CUI 32297830) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă EMIRAI RDS SRL în sectorul său?

EMIRAI RDS SRL ocupă locul 553 din 9.541 firme active cu bilanț depus în CAEN 5610 (Restaurante), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EMIRAI RDS SRL față de firmele din același domeniu?

EMIRAI RDS SRL este mai veche decât 67% dintre cele 21.062 firme active cu CAEN 5610.

Este EMIRAI RDS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EMIRAI RDS SRL (CUI 32297830) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EMIRAI RDS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EMIRAI RDS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EMIRAI RDS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EMIRAI RDS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EMIRAI RDS SRL plătitoare de TVA?

Da, EMIRAI RDS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EMIRAI RDS SRL?

În anul 2025, EMIRAI RDS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.994.689 lei și un număr mediu de 7 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EMIRAI RDS SRL?

Firmoscop analizează EMIRAI RDS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.