Sari la conținut
FirmoscopFirmeTulcea › GERSIL CONFECŢII SRL

GERSIL CONFECŢII SRL

Înființată în 2013 · 12 ani vechime · Mun. Tulcea
CUI 32368001 · J36/425/2013
Atenție sporită Re-verificat · 26 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GERSIL CONFECŢII SRL
CUI 32368001
Nr. Reg. Comerțului J36/425/2013
Sediu social Str. Prislav nr. 173, et. P, ap. BIROU 1, hala C20, birou nr.1 in incinta SC EFFEDUE SRL, Mun. Tulcea, 820013

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 26 august 2026.

Reprezentanți

NOSCHESE GERARDO · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.10.2013
CAEN1413 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 26 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 26 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 26 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 26 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 26 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GERSIL CONFECŢII SRL după CUI 32368001 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 36/100
Cifră de afaceri 2019
211.249 lei
-33.0% vs 2018
Profit net 2019
-64.191 lei
-544.8% vs 2018

Bonitate financiară

Marjă netă-30.4%
Datorii / capital9.8×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Pierdere în ultimul an raportat. · Grad de îndatorare foarte ridicat (datorii de peste 8× capitalurile). · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-33%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2019 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 0 lei0 lei20132014: 231.277 lei231K lei20142015: 283.213 lei283K lei20152016: 319.016 lei319K lei20162017: 290.332 lei290K lei20172018: 315.518 lei316K lei20182019: 211.249 lei211K lei2019
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2019 211.249 lei -64.191 lei 4
2018 315.518 lei 14.430 lei 2
2017 290.332 lei 96.316 lei 4
2016 319.016 lei 100.783 lei 3
2015 283.213 lei 38.293 lei 7
2014 231.277 lei 131.134 lei 4
2013 0 lei -191 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2013–2019). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2019, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 596 zile+246 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 195 zile+95 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -30,39%−34,96 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 90,74%+15,46 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,1×−0,23 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 9,8×+6,76 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -182,4%−196,92 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -16,89%−20,48 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 9,26%−15,46 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 52.812 lei−104.947 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,56×−0,22 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,28×−0,5 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 286 zile+81 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -21,94%−27,66 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2019 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2019. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 606 din 2.224 firme active cu bilanț depus (CAEN 1413)
Vechime relativămai veche decât 63% dintre cele 5.258 firme active din sector
SectorCAEN 1413 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: sechestru părți sociale/acțiuni deținute de unul sau mai mulți asoc./acționari → INREGISTRAT din data 17.10.2013

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GERSIL CONFECŢII SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GERSIL CONFECŢII SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GERSIL CONFECŢII SRL, cu sediul în Mun. Tulcea, are codul unic de înregistrare (CUI) 32368001, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J36/425/2013. Firma a fost înființată la data de 18 octombrie 2013 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) (CAEN 1413).

La ultima verificare, GERSIL CONFECŢII SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2019 a raportat o cifră de afaceri de 211.249 lei și un rezultat net de -64.191 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 26 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GERSIL CONFECŢII SRL?

GERSIL CONFECŢII SRL (CUI 32368001) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 26 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă GERSIL CONFECŢII SRL în sectorul său?

GERSIL CONFECŢII SRL ocupă locul 606 din 2.224 firme active cu bilanț depus în CAEN 1413 (Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GERSIL CONFECŢII SRL față de firmele din același domeniu?

GERSIL CONFECŢII SRL este mai veche decât 63% dintre cele 5.258 firme active cu CAEN 1413.

Este GERSIL CONFECŢII SRL o firmă activă?

GERSIL CONFECŢII SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este GERSIL CONFECŢII SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GERSIL CONFECŢII SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GERSIL CONFECŢII SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GERSIL CONFECŢII SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GERSIL CONFECŢII SRL plătitoare de TVA?

Nu, GERSIL CONFECŢII SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GERSIL CONFECŢII SRL?

În anul 2019, GERSIL CONFECŢII SRL a raportat o cifră de afaceri de 211.249 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GERSIL CONFECŢII SRL?

Firmoscop analizează GERSIL CONFECŢII SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Tulcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Textile & Confecții în Tulcea →

Mergi mai departe

Firme din Tulcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 26 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.