Sari la conținut
FirmoscopFirmeSălaj › MULTIBRAND MACHINERY S.R.L.

MULTIBRAND MACHINERY S.R.L.

Înființată în 2013 · 12 ani vechime · Sat Ghiroda Com. Ghiroda
CUI 32368923 · J2021000347351
Fără probleme găsite Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MULTIBRAND MACHINERY S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO32368923
Nr. Reg. Comerțului J2021000347351
Sediu social Cal. Lugojului nr. 67, etaj. biroul 108, Sat Ghiroda Com. Ghiroda, jud. TIMIŞ, 307200
Telefon 0754948905

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

BOLBA MARIUS-SILVIU · administratorCIUCUR RADU-IOAN · administratorBUCOVICEAN LAURENȚIU CORNEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 28.01.2021
CAEN4664 · Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MULTIBRAND MACHINERY S.R.L. după CUI 32368923 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 84/100
Cifră de afaceri 2025
22.353.877 lei
+58.0% vs 2024
Profit net 2025
1.156.903 lei
-12.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.2%
Față de sectorpeste 39% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.630 de firme din Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,3%.

Mărime față de sector9 angajați · peste 84% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.577 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital7.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 0 lei20142015: 18.112 lei20152016: 125.222 lei20162017: 97.228 lei20172018: 185.524 lei20182019: 139.342 lei20192020: 11.965 lei20202021: 1.107.165 lei20212022: 8.424.383 lei20222023: 18.570.480 lei20232024: 14.176.870 lei20242025: 22.353.877 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 22.353.877 lei 1.156.903 lei 9
2024 14.176.870 lei 1.320.162 lei 6
2023 18.570.480 lei 1.725.423 lei 4
2022 8.424.383 lei 2.051.623 lei 3
2021 1.107.165 lei 344.058 lei 3
2020 11.965 lei 157.703 lei
2019 139.342 lei 64.282 lei 1
2018 185.524 lei 102.488 lei 1
2017 97.228 lei 27.504 lei 1
2016 125.222 lei 39.728 lei 1
2015 18.112 lei -21.794 lei 1
2014 0 lei -1.428 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 563 zile+348 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 246 zile+115 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,18%−4,13 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 88,74%+16,4 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,13×−0,25 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 7,88×+5,28 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 26,45%−14,59 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,98%−8,44 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 11,27%−16,55 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 2.483.764 lei+120.952 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,58×−0,65 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,14×−2,89 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 321 zile+230 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 6,13%−4,29 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 144 din 1.399 firme active cu bilanț depus (CAEN 4664)
Vechime relativămai veche decât 52% dintre cele 1.710 firme active din sector
SectorCAEN 4664 · Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)14
Valoare totală (2024–2026)23.018.120 lei

Autorități: Comuna Ilva Mare (Primaria Ilva Mare- jud Bistrita Nasaud), Judetul Neamt, ORASUL VISEU DE SUS

Achiziții directe (SEAP)8
Valoare totală (2024–2026)879.097 lei

Cumpărători: COMUNA GROSI (PRIMARIA GROSI), COMUNA CRICIOVA, Asociatia Intercomunitara Tara Zarandului Leader Gal

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume19
Dintre care radiate (închise)7

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Mirşid, Comuna Mirşid → Sat Ghiroda Com. Ghiroda
  • 15 iulie 2026Redenumire: MULTIBRAND MACHINERY S.R.L. → CRC AG S.R.L.
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 28.01.2021
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J31/375/2013 → J2021000347351
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 28.01.2021 → radiată
  • 13 iulie 2026Redenumire: CRC AG S.R.L. → MULTIBRAND MACHINERY S.R.L.
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Timiş → Sălaj
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda → Sat Mirşid, Comuna Mirşid
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2021000347351 → J31/375/2013
  • 13 iulie 2026Redenumire: MULTIBRAND MACHINERY S.R.L. → CRC AG S.R.L.
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Sălaj → Timiş
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Mirşid, Comuna Mirşid → Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J31/375/2013 → J2021000347351
  • 13 iulie 2026Redenumire: CRC AG S.R.L. → MULTIBRAND MACHINERY S.R.L.
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Timiş → Sălaj
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda → Sat Mirşid, Comuna Mirşid
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2021000347351 → J31/375/2013
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Sălaj → Timiş
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Mirşid, Comuna Mirşid → Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda
  • 13 iulie 2026Redenumire: MULTIBRAND MACHINERY S.R.L. → CRC AG S.R.L.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MULTIBRAND MACHINERY S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MULTIBRAND MACHINERY S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MULTIBRAND MACHINERY S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MULTIBRAND MACHINERY S.R.L., cu sediul în Sat Ghiroda Com. Ghiroda, are codul unic de înregistrare (CUI) 32368923, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2021000347351. Firma a fost înființată la data de 18 octombrie 2013 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat (CAEN 4664).

La ultima verificare, MULTIBRAND MACHINERY S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 22.353.877 lei și un rezultat net de 1.156.903 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MULTIBRAND MACHINERY S.R.L.?

MULTIBRAND MACHINERY S.R.L. (CUI 32368923) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 24 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MULTIBRAND MACHINERY S.R.L. în sectorul său?

MULTIBRAND MACHINERY S.R.L. ocupă locul 144 din 1.399 firme active cu bilanț depus în CAEN 4664 (Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MULTIBRAND MACHINERY S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MULTIBRAND MACHINERY S.R.L. este mai veche decât 52% dintre cele 1.710 firme active cu CAEN 4664.

Este MULTIBRAND MACHINERY S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare MULTIBRAND MACHINERY S.R.L. (CUI 32368923) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MULTIBRAND MACHINERY S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MULTIBRAND MACHINERY S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MULTIBRAND MACHINERY S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MULTIBRAND MACHINERY S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MULTIBRAND MACHINERY S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, MULTIBRAND MACHINERY S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MULTIBRAND MACHINERY S.R.L.?

În anul 2025, MULTIBRAND MACHINERY S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 22.353.877 lei și un număr mediu de 9 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MULTIBRAND MACHINERY S.R.L.?

Firmoscop analizează MULTIBRAND MACHINERY S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sălaj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Sălaj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.