Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › DACONCRETE BUILD SRL

DACONCRETE BUILD SRL

Înființată în 2013 · 12 ani vechime · Orş. Chişineu-Criş
CUI 32382294 · J02/1139/2013
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DACONCRETE BUILD SRL
Cod fiscal (CIF) RO32382294
Nr. Reg. Comerțului J02/1139/2013
Sediu social Str. Ciocârliei nr. 18A, Orş. Chişineu-Criş, jud. ARAD, 315100
Telefon 0741468005

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.10.2013
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DACONCRETE BUILD SRL după CUI 32382294 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
5.124 lei
-98.0% vs 2024
Profit net 2025
-23.959 lei
-132.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-467.6%
Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital-0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 87.807 lei20142015: 67.308 lei20152016: 138.089 lei20162017: 344.239 lei20172018: 184.550 lei20182019: 262.785 lei20192020: 222.239 lei20202021: 23.529 lei20212022: 267.667 lei20222023: 155.023 lei20232024: 265.961 lei20242025: 5.124 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 5.124 lei -23.959 lei 1
2024 265.961 lei 73.780 lei 1
2023 155.023 lei 12.038 lei 1
2022 267.667 lei 101.822 lei 1
2021 23.529 lei -77.129 lei 2
2020 222.239 lei -19.323 lei 2
2019 262.785 lei 112.320 lei 1
2018 184.550 lei -11.147 lei 2
2017 344.239 lei 24.681 lei 1
2016 138.089 lei 59.464 lei 1
2015 67.308 lei 34.891 lei 1
2014 87.807 lei 32.451 lei
2013 16.772 lei -661 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de recuperare a creanțelor 1.502 zile+1.474 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -467,58%−495,32 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare -4,82%−8,09 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală -20,75×−51,32 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier -0,05×−0,08 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -45,76%−145,44 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -47,97%−144,39 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 104,82%+8,09 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 5.124 lei−260.837 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,1×−3,38 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -82,38%−122,69 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 26.357 din 32.096 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 65% dintre cele 67.251 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2024)30.040 lei

Cumpărători: COMUNA BELIU (PRIMARIA COMUNEI BELIU)

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2/1139/2013 → J02/1139/2013
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J02/1139/2013 → J2/1139/2013

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DACONCRETE BUILD SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DACONCRETE BUILD SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DACONCRETE BUILD SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DACONCRETE BUILD SRL, cu sediul în Orş. Chişineu-Criş, are codul unic de înregistrare (CUI) 32382294, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J02/1139/2013. Firma a fost înființată la data de 22 octombrie 2013 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, DACONCRETE BUILD SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5.124 lei și un rezultat net de -23.959 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DACONCRETE BUILD SRL?

DACONCRETE BUILD SRL (CUI 32382294) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DACONCRETE BUILD SRL în sectorul său?

DACONCRETE BUILD SRL ocupă locul 26.357 din 32.096 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DACONCRETE BUILD SRL față de firmele din același domeniu?

DACONCRETE BUILD SRL este mai veche decât 65% dintre cele 67.251 firme active cu CAEN 4120.

Este DACONCRETE BUILD SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DACONCRETE BUILD SRL (CUI 32382294) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DACONCRETE BUILD SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DACONCRETE BUILD SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DACONCRETE BUILD SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DACONCRETE BUILD SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DACONCRETE BUILD SRL plătitoare de TVA?

Da, DACONCRETE BUILD SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DACONCRETE BUILD SRL?

În anul 2025, DACONCRETE BUILD SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.124 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DACONCRETE BUILD SRL?

Firmoscop analizează DACONCRETE BUILD SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Arad →

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.