Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › POWER LIGHT DISCOUNT SRL

POWER LIGHT DISCOUNT SRL

Înființată în 2013 · 12 ani vechime · Mun. Ploieşti
CUI 32411667 · J29/1696/2013
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire POWER LIGHT DISCOUNT SRL
Cod fiscal (CIF) RO32411667
Nr. Reg. Comerțului J29/1696/2013
Sediu social Str. Mărăşeşti nr. 249, bl. 5A, sc. A, et. 3, ap. 13, Mun. Ploieşti, jud. PRAHOVA, 100276
Telefon 0736622140

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

STANCU IONUȚ · administratorSTANCU RAMONA MĂDĂLINA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.10.2013
CAEN8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută POWER LIGHT DISCOUNT SRL după CUI 32411667 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
82.149 lei
+10.0% vs 2024
Profit net 2025
2.312 lei
-42.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.8%
Față de sectorpeste 15% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 5.832 de firme din Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 23,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 26% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 5.945 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 35.780 lei20142015: 53.250 lei20152016: 56.598 lei20162017: 60.293 lei20172018: 58.638 lei20182019: 59.742 lei20192020: 59.623 lei20202021: 63.408 lei20212022: 62.156 lei20222023: 67.788 lei20232024: 74.372 lei20242025: 82.149 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 82.149 lei 2.312 lei 1
2024 74.372 lei 4.037 lei 1
2023 67.788 lei 4.961 lei 1
2022 62.156 lei 14.109 lei 1
2021 63.408 lei 49.971 lei
2020 59.623 lei 49.844 lei
2019 59.742 lei 47.392 lei
2018 58.638 lei 48.283 lei
2017 60.293 lei 51.845 lei
2016 56.598 lei 41.077 lei
2015 53.250 lei 43.539 lei
2014 35.780 lei 14.681 lei
2013 0 lei 0 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 124 zile−106 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 148 zile−34 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,81%−2,62 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 48,17%−14,7 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,08×+0,49 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,92×−0,76 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 7,65%−6,82 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 4%−1,43 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 52,29%+14,79 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 82.149 lei+7.777 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,42×+0,42 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 108,66×+10,28 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,9%−2,81 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.804 din 7.982 firme active cu bilanț depus (CAEN 8299)
Vechime relativămai veche decât 66% dintre cele 17.513 firme active din sector
SectorCAEN 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume16
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru POWER LIGHT DISCOUNT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți POWER LIGHT DISCOUNT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru POWER LIGHT DISCOUNT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

POWER LIGHT DISCOUNT SRL, cu sediul în Mun. Ploieşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 32411667, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J29/1696/2013. Firma a fost înființată la data de 30 octombrie 2013 și are ca obiect principal de activitate Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN 8299).

La ultima verificare, POWER LIGHT DISCOUNT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 82.149 lei și un rezultat net de 2.312 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are POWER LIGHT DISCOUNT SRL?

POWER LIGHT DISCOUNT SRL (CUI 32411667) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă POWER LIGHT DISCOUNT SRL în sectorul său?

POWER LIGHT DISCOUNT SRL ocupă locul 5.804 din 7.982 firme active cu bilanț depus în CAEN 8299 (Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este POWER LIGHT DISCOUNT SRL față de firmele din același domeniu?

POWER LIGHT DISCOUNT SRL este mai veche decât 66% dintre cele 17.513 firme active cu CAEN 8299.

Este POWER LIGHT DISCOUNT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare POWER LIGHT DISCOUNT SRL (CUI 32411667) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este POWER LIGHT DISCOUNT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, POWER LIGHT DISCOUNT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în POWER LIGHT DISCOUNT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru POWER LIGHT DISCOUNT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este POWER LIGHT DISCOUNT SRL plătitoare de TVA?

Da, POWER LIGHT DISCOUNT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a POWER LIGHT DISCOUNT SRL?

În anul 2025, POWER LIGHT DISCOUNT SRL a raportat o cifră de afaceri de 82.149 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu POWER LIGHT DISCOUNT SRL?

Firmoscop analizează POWER LIGHT DISCOUNT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.