Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › BUVA STUDIO SRL

BUVA STUDIO SRL

Înființată în 2013 · 12 ani vechime · Orş. Popeşti-Leordeni
CUI 32566785 · J23/3694/2013
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BUVA STUDIO SRL
Cod fiscal (CIF) RO32566785
Nr. Reg. Comerțului J23/3694/2013
Sediu social Spl. Unirii nr. 9, bl. 5, sc. A, et. 1, ap. 6, Orş. Popeşti-Leordeni, jud. ILFOV, 77160

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

STÎNGĂ CRISTIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 10.12.2013
CAEN7420 · Activități fotografice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BUVA STUDIO SRL după CUI 32566785 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
809.521 lei
+41.0% vs 2024
Profit net 2025
660.409 lei
+48.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă81.6%
Față de sectorpeste 86% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 20.475 de firme din Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 62,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 44% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 20.914 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 135.757 lei20142015: 62.363 lei20152016: 489 lei20162017: 37.460 lei20172018: 82.218 lei20182019: 47.560 lei20192020: 3.000 lei20202021: 9.280 lei20212022: 294.940 lei20222023: 823.529 lei20232024: 575.840 lei20242025: 809.521 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 809.521 lei 660.409 lei 1
2024 575.840 lei 445.991 lei 1
2023 823.529 lei 724.460 lei 1
2022 294.940 lei 260.121 lei 1
2021 9.280 lei 7.826 lei 1
2020 3.000 lei -9.784 lei 1
2019 47.560 lei -3.308 lei 1
2018 82.218 lei -1.739 lei 1
2017 37.460 lei 17.172 lei 1
2016 489 lei -921 lei
2015 62.363 lei -3.052 lei
2014 135.757 lei 14.224 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 94 zile−28 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 285 zile+68 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 81,58%+4,13 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 24,22%−6,31 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,13×+0,86 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,32×−0,11 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,96% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 76,68%+6 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 76,71%+5,99 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 809.521 lei+233.681 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,94× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1.578,01×+455,51 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 545,56%+141,5 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 78 din 4.922 firme active cu bilanț depus (CAEN 7420)
Vechime relativămai veche decât 81% dintre cele 12.513 firme active din sector
SectorCAEN 7420 · Activități fotografice →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Oraş Popeşti Leordeni → Orş. Popeşti-Leordeni

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BUVA STUDIO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BUVA STUDIO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru BUVA STUDIO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BUVA STUDIO SRL, cu sediul în Orş. Popeşti-Leordeni, are codul unic de înregistrare (CUI) 32566785, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/3694/2013. Firma a fost înființată la data de 10 decembrie 2013 și are ca obiect principal de activitate Activități fotografice (CAEN 7420).

La ultima verificare, BUVA STUDIO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 809.521 lei și un rezultat net de 660.409 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BUVA STUDIO SRL?

BUVA STUDIO SRL (CUI 32566785) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BUVA STUDIO SRL în sectorul său?

BUVA STUDIO SRL ocupă locul 78 din 4.922 firme active cu bilanț depus în CAEN 7420 (Activități fotografice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BUVA STUDIO SRL față de firmele din același domeniu?

BUVA STUDIO SRL este mai veche decât 81% dintre cele 12.513 firme active cu CAEN 7420.

Este BUVA STUDIO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare BUVA STUDIO SRL (CUI 32566785) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BUVA STUDIO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BUVA STUDIO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BUVA STUDIO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BUVA STUDIO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BUVA STUDIO SRL plătitoare de TVA?

Da, BUVA STUDIO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BUVA STUDIO SRL?

În anul 2025, BUVA STUDIO SRL a raportat o cifră de afaceri de 809.521 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BUVA STUDIO SRL?

Firmoscop analizează BUVA STUDIO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.