Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › E.ON ASIST COMPLET S.A.

E.ON ASIST COMPLET S.A.

Înființată în 2013 · 12 ani vechime · Mun. Târgu Mureş
CUI 32602667 · J2013001269266
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire E.ON ASIST COMPLET S.A.
Cod fiscal (CIF) RO32602667
Nr. Reg. Comerțului J2013001269266
Sediu social Str. Gheorghe Doja nr. 64-68, Cladirea Multinvest Business Center 2 (MBC 2). etaj 3, Mun. Târgu Mureş

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

LUHA EUGEN GHEORGHE · administratorROXANA OANA BANDILĂ · administratorBĂLAŞ DENEŞ ANDREA EMŐKE · administratorELENA ALEXANDRU-MIHAI · administratorPRECUP GEORGE MARIUS · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.12.2013
CAEN4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută E.ON ASIST COMPLET S.A. după CUI 32602667 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
247.745.392 lei
+7.0% vs 2024
Profit net 2025
10.241.720 lei
+13.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.1%
Față de sectorpeste 35% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 7.279 de firme din Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 10,8%.

Mărime față de sector770 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 7.609 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 24.811.229 lei20142015: 49.877.729 lei20152016: 45.979.307 lei20162017: 50.426.569 lei20172018: 59.180.706 lei20182019: 77.302.792 lei20192020: 80.953.928 lei20202021: 118.309.635 lei20212022: 163.323.108 lei20222023: 228.844.042 lei20232024: 231.373.310 lei20242025: 247.745.392 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 247.745.392 lei 10.241.720 lei 770
2024 231.373.310 lei 9.023.318 lei 753
2023 228.844.042 lei 10.043.401 lei 722
2022 163.323.108 lei 9.420.157 lei 659
2021 118.309.635 lei 7.826.550 lei 616
2020 80.953.928 lei 2.788.437 lei 571
2019 77.302.792 lei -653.795 lei 573
2018 59.180.706 lei -6.316.172 lei 601
2017 50.426.569 lei -8.066.246 lei 618
2016 45.979.307 lei -3.969.685 lei 510
2015 49.877.729 lei 77.067 lei 499
2014 24.811.229 lei -1.357.407 lei 485
2013 0 lei -4.034 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 69 zile+15 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 44 zile+9 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,13%+0,23 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 55,37%+1,39 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,81× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,19× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 26,09%−5,21 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 12,16%−2,19 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 46,6%+0,77 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 321.747 lei+14.478 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,94×−0,74 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 44,94×−8,54 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 8 zile+1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,63%−0,4 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4 din 11.192 firme active cu bilanț depus (CAEN 4322)
Vechime relativămai veche decât 64% dintre cele 18.041 firme active din sector
SectorCAEN 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)776
Valoare totală (2024–2026)981.960 lei

Cumpărători: UNIVERSITATEA "LUCIAN BLAGA" DIN SIBIU, Universitatea 1 Decembrie 1918 Alba Iulia, Liceul Teoretic ,,ANA-IPATESCU"

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume6
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru E.ON ASIST COMPLET S.A.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți E.ON ASIST COMPLET S.A.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru E.ON ASIST COMPLET S.A.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

E.ON ASIST COMPLET S.A., cu sediul în Mun. Târgu Mureş, are codul unic de înregistrare (CUI) 32602667, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2013001269266. Firma a fost înființată la data de 19 decembrie 2013 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN 4322).

La ultima verificare, E.ON ASIST COMPLET S.A. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 247.745.392 lei și un rezultat net de 10.241.720 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are E.ON ASIST COMPLET S.A.?

E.ON ASIST COMPLET S.A. (CUI 32602667) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă E.ON ASIST COMPLET S.A. în sectorul său?

E.ON ASIST COMPLET S.A. ocupă locul 4 din 11.192 firme active cu bilanț depus în CAEN 4322 (Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este E.ON ASIST COMPLET S.A. față de firmele din același domeniu?

E.ON ASIST COMPLET S.A. este mai veche decât 64% dintre cele 18.041 firme active cu CAEN 4322.

Este E.ON ASIST COMPLET S.A. o firmă activă?

Da, la ultima verificare E.ON ASIST COMPLET S.A. (CUI 32602667) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este E.ON ASIST COMPLET S.A. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, E.ON ASIST COMPLET S.A. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în E.ON ASIST COMPLET S.A.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru E.ON ASIST COMPLET S.A., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este E.ON ASIST COMPLET S.A. plătitoare de TVA?

Da, E.ON ASIST COMPLET S.A. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a E.ON ASIST COMPLET S.A.?

În anul 2025, E.ON ASIST COMPLET S.A. a raportat o cifră de afaceri de 247.745.392 lei și un număr mediu de 770 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu E.ON ASIST COMPLET S.A.?

Firmoscop analizează E.ON ASIST COMPLET S.A. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.