Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Gorj › SINTARI TECHNOLOGIES SRL

SINTARI TECHNOLOGIES SRL

Înființată în 2013 · 12 ani vechime · Municipiul Târgu Jiu
CUI 32609800 · J18/633/2013
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 18 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SINTARI TECHNOLOGIES SRL
Cod fiscal (CIF) RO32609800
Nr. Reg. Comerțului J18/633/2013
Sediu social SLT. MIHAI-CRISTIAN OANCEA, bl. 14, sc. 1, et. 2, ap. 129, Municipiul Târgu Jiu, jud. Gorj
Telefon 0762814141

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 18 octombrie 2026.

Reprezentanți

DUMITRESCU ROMEO-CONSTANTIN · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN6202 · Activități de consultanță în tehnologia informației
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 18 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 18 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 18 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SINTARI TECHNOLOGIES SRL după CUI 32609800 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
186.766 lei
-87.0% vs 2024
Profit net 2025
-28.732 lei
-102.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-15.4%
Față de sectorpeste 4% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 4.429 de firme din Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 44,6%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 43% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.246 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 568.987 lei20142015: 868.479 lei20152016: 919.067 lei20162017: 899.659 lei20172018: 216.183 lei20182019: 1.030.143 lei20192020: 472.051 lei20202021: 591.914 lei20212022: 666.229 lei20222023: 1.058.710 lei20232024: 1.469.385 lei20242025: 186.766 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 186.766 lei -28.732 lei 1
2024 1.469.385 lei 1.243.814 lei 1
2023 1.058.710 lei 965.895 lei 1
2022 666.229 lei 614.177 lei 0
2021 591.914 lei 514.247 lei 0
2020 472.051 lei 330.023 lei 0
2019 1.030.143 lei 447.774 lei 0
2018 216.183 lei 141.169 lei 0
2017 899.659 lei 1.153 lei 0
2016 919.067 lei 38.016 lei 2
2015 868.479 lei 39.967 lei 0
2014 568.987 lei 180.947 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 335 de zile+275 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 39 de zile−115 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -15,38%−100,03 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 42,57%+27,07 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,35×−4,1 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,74×+0,56 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -12,39%−107,4 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -7,14%−87,43 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 57,61%−26,89 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 186.766 lei−1.282.619 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,46×−0,49 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -6,86%−707,55 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.047 din 2.385 de firme active cu bilanț depus (CAEN 6202)
Vechime relativămai veche decât 75% dintre cele 10.970 de firme active din sector
SectorCAEN 6202 · Activități de consultanță în tehnologia informației →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SINTARI TECHNOLOGIES SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SINTARI TECHNOLOGIES SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

SINTARI TECHNOLOGIES SRL, cu sediul în Municipiul Târgu Jiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 32609800, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J18/633/2013. Firma a fost înființată la data de 20 decembrie 2013 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță în tehnologia informației (CAEN 6202).

La ultima verificare, SINTARI TECHNOLOGIES SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 186.766 lei și un rezultat net de -28.732 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 18 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SINTARI TECHNOLOGIES SRL?

SINTARI TECHNOLOGIES SRL (CUI 32609800) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 18 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SINTARI TECHNOLOGIES SRL în sectorul său?

SINTARI TECHNOLOGIES SRL ocupă locul 1.047 din 2.385 de firme active cu bilanț depus în CAEN 6202 (Activități de consultanță în tehnologia informației), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SINTARI TECHNOLOGIES SRL față de firmele din același domeniu?

SINTARI TECHNOLOGIES SRL este mai veche decât 75% dintre cele 10.970 de firme active cu CAEN 6202.

Este SINTARI TECHNOLOGIES SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SINTARI TECHNOLOGIES SRL (CUI 32609800) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SINTARI TECHNOLOGIES SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SINTARI TECHNOLOGIES SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SINTARI TECHNOLOGIES SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SINTARI TECHNOLOGIES SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SINTARI TECHNOLOGIES SRL plătitoare de TVA?

Da, SINTARI TECHNOLOGIES SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SINTARI TECHNOLOGIES SRL?

În anul 2025, SINTARI TECHNOLOGIES SRL a raportat o cifră de afaceri de 186.766 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SINTARI TECHNOLOGIES SRL?

Firmoscop analizează SINTARI TECHNOLOGIES SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Gorj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Gorj →

Mergi mai departe

Firme din Gorj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 18 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.