Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › GILALEXA SRL

GILALEXA SRL

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Mun. Oradea
CUI 32631328 · J05/17/2014
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GILALEXA SRL
Cod fiscal (CIF) RO32631328
Nr. Reg. Comerțului J05/17/2014
Sediu social Str. Franz Schubert nr. 7B, CAMERA 2, Mun. Oradea, jud. BIHOR, 410033
Telefon 0722265541

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.01.2014
CAEN4772 · Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GILALEXA SRL după CUI 32631328 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
941.064 lei
+11.0% vs 2024
Profit net 2025
114.692 lei
+44.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă12.2%
Față de sectorpeste 73% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 696 de firme din Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,1%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 75% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 679 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 349.242 lei20142015: 433.820 lei20152016: 498.991 lei20162017: 548.521 lei20172018: 590.073 lei20182019: 606.380 lei20192020: 320.963 lei20202021: 474.121 lei20212022: 585.738 lei20222023: 739.753 lei20232024: 848.782 lei20242025: 941.064 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 941.064 lei 114.692 lei 3
2024 848.782 lei 79.207 lei 3
2023 739.753 lei 77.061 lei 3
2022 585.738 lei -13.369 lei 4
2021 474.121 lei -30.663 lei 4
2020 320.963 lei -43.458 lei 3
2019 606.380 lei 39.383 lei 3
2018 590.073 lei 35.491 lei 3
2017 548.521 lei 65.949 lei 2
2016 498.991 lei 61.680 lei 2
2015 433.820 lei 27.002 lei 4
2014 349.242 lei 27.745 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 90 zile+40 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 7 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,19%+2,86 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 39,19%+11,16 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,55×−1,02 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,64×+0,25 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 31,93%+5,53 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 19,46%+0,43 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 60,96%−11,13 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 313.688 lei+30.761 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,6×−0,44 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,68×−0,48 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 217 zile+48 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 17,19%+3,94 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 199 din 1.369 firme active cu bilanț depus (CAEN 4772)
Vechime relativămai veche decât 44% dintre cele 2.443 firme active din sector
SectorCAEN 4772 · Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/17/2014 → J05/17/2014
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J05/17/2014 → J5/17/2014
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/17/2014 → J05/17/2014

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GILALEXA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GILALEXA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GILALEXA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GILALEXA SRL, cu sediul în Mun. Oradea, are codul unic de înregistrare (CUI) 32631328, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J05/17/2014. Firma a fost înființată la data de 8 ianuarie 2014 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate (CAEN 4772).

La ultima verificare, GILALEXA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 941.064 lei și un rezultat net de 114.692 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GILALEXA SRL?

GILALEXA SRL (CUI 32631328) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GILALEXA SRL în sectorul său?

GILALEXA SRL ocupă locul 199 din 1.369 firme active cu bilanț depus în CAEN 4772 (Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GILALEXA SRL față de firmele din același domeniu?

GILALEXA SRL este mai veche decât 44% dintre cele 2.443 firme active cu CAEN 4772.

Este GILALEXA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GILALEXA SRL (CUI 32631328) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GILALEXA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GILALEXA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GILALEXA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GILALEXA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GILALEXA SRL plătitoare de TVA?

Da, GILALEXA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GILALEXA SRL?

În anul 2025, GILALEXA SRL a raportat o cifră de afaceri de 941.064 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GILALEXA SRL?

Firmoscop analizează GILALEXA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Bihor →

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.