Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › SALMAC BUSINESS SRL

SALMAC BUSINESS SRL

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Sat Sântandrei Com. Sântandrei
CUI 32646590 · J05/38/2014
Fără probleme găsite Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SALMAC BUSINESS SRL
Cod fiscal (CIF) RO32646590
Nr. Reg. Comerțului J05/38/2014
Sediu social Str. Lanului nr. 77, Sat Sântandrei Com. Sântandrei, jud. BIHOR, 417515
Telefon 0756305218

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.01.2014
CAEN4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SALMAC BUSINESS SRL după CUI 32646590 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
243.989 lei
+69.0% vs 2024
Profit net 2025
44.147 lei
+1039.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă18.1%
Față de sectorpeste 92% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 1.111 de firme din Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,7%.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 70.552 lei20142015: 139.543 lei20152016: 269.144 lei20162017: 177.934 lei20172018: 169.252 lei20182019: 203.697 lei20192020: 177.833 lei20202022: 256.909 lei20222023: 281.819 lei20232024: 144.532 lei20242025: 243.989 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 243.989 lei 44.147 lei
2024 144.532 lei 3.873 lei
2023 281.819 lei 18.581 lei
2022 256.909 lei 23.379 lei 0
2020 177.833 lei 352 lei 1
2019 203.697 lei 18.748 lei 1
2018 169.252 lei -7.143 lei 1
2017 177.934 lei 696 lei 1
2016 269.144 lei 50.408 lei
2015 139.543 lei 28.260 lei
2014 70.552 lei -4.463 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 12 zile−3 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 126 zile−98 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 18,09%+15,41 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 3,95%+0,07 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 25,34×−0,41 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,04× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 23,07%+20,44 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 22,16%+19,63 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 96,05%−0,07 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,22×+0,28 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 27.109,89× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 26,99%+22,03 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.369 din 2.408 firme active cu bilanț depus (CAEN 4631)
Vechime relativămai veche decât 63% dintre cele 5.550 firme active din sector
SectorCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/38/2014 → J05/38/2014
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J05/38/2014 → J5/38/2014
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/38/2014 → J05/38/2014

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SALMAC BUSINESS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SALMAC BUSINESS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SALMAC BUSINESS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SALMAC BUSINESS SRL, cu sediul în Sat Sântandrei Com. Sântandrei, are codul unic de înregistrare (CUI) 32646590, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J05/38/2014. Firma a fost înființată la data de 13 ianuarie 2014 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor (CAEN 4631).

La ultima verificare, SALMAC BUSINESS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 243.989 lei și un rezultat net de 44.147 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SALMAC BUSINESS SRL?

SALMAC BUSINESS SRL (CUI 32646590) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 25 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SALMAC BUSINESS SRL în sectorul său?

SALMAC BUSINESS SRL ocupă locul 1.369 din 2.408 firme active cu bilanț depus în CAEN 4631 (Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SALMAC BUSINESS SRL față de firmele din același domeniu?

SALMAC BUSINESS SRL este mai veche decât 63% dintre cele 5.550 firme active cu CAEN 4631.

Este SALMAC BUSINESS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SALMAC BUSINESS SRL (CUI 32646590) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SALMAC BUSINESS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SALMAC BUSINESS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SALMAC BUSINESS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SALMAC BUSINESS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SALMAC BUSINESS SRL plătitoare de TVA?

Da, SALMAC BUSINESS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SALMAC BUSINESS SRL?

În anul 2025, SALMAC BUSINESS SRL a raportat o cifră de afaceri de 243.989 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SALMAC BUSINESS SRL?

Firmoscop analizează SALMAC BUSINESS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.