Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › TRANSLAVI EXPRES SRL

TRANSLAVI EXPRES SRL

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Sat Tileagd Com. Tileagd
CUI 32646639 · J05/39/2014
Fără probleme găsite Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TRANSLAVI EXPRES SRL
Cod fiscal (CIF) RO32646639
Nr. Reg. Comerțului J05/39/2014
Sediu social Str. Gării nr. 511, Sat Tileagd Com. Tileagd, jud. BIHOR, 417585
Telefon 0742022650

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.01.2014
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TRANSLAVI EXPRES SRL după CUI 32646639 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
4.095.846 lei
+3.0% vs 2024
Profit net 2025
667.622 lei
+68.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă16.3%
Față de sectorpeste 79% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector8 angajați · peste 89% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 564.808 lei20142015: 677.103 lei20152016: 657.956 lei20162017: 1.169.543 lei20172018: 1.453.652 lei20182019: 1.533.869 lei20192020: 1.544.269 lei20202021: 2.830.083 lei20212022: 3.698.246 lei20222023: 3.597.466 lei20232024: 3.991.933 lei20242025: 4.095.846 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 4.095.846 lei 667.622 lei 8
2024 3.991.933 lei 396.182 lei 8
2023 3.597.466 lei 497.137 lei 8
2022 3.698.246 lei 512.721 lei 8
2021 2.830.083 lei 434.908 lei 8
2020 1.544.269 lei 285.008 lei 7
2019 1.533.869 lei 348.738 lei 6
2018 1.453.652 lei 196.025 lei 6
2017 1.169.543 lei 207.415 lei
2016 657.956 lei 118.609 lei 4
2015 677.103 lei 144.523 lei 4
2014 564.808 lei 122.182 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 57 zile−47 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 73 zile+4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 16,3%+6,38 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 48,48%−30,14 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,06×+0,79 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,94×−2,74 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 98,47%−29,86 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 50,73%+23,3 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 51,52%+30,14 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 511.981 lei+12.989 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,11×+0,35 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 23,3%+10,53 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.402 din 45.286 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 68% dintre cele 74.224 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/39/2014 → J05/39/2014
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J05/39/2014 → J5/39/2014
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/39/2014 → J05/39/2014

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TRANSLAVI EXPRES SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TRANSLAVI EXPRES SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TRANSLAVI EXPRES SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TRANSLAVI EXPRES SRL, cu sediul în Sat Tileagd Com. Tileagd, are codul unic de înregistrare (CUI) 32646639, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J05/39/2014. Firma a fost înființată la data de 13 ianuarie 2014 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, TRANSLAVI EXPRES SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.095.846 lei și un rezultat net de 667.622 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TRANSLAVI EXPRES SRL?

TRANSLAVI EXPRES SRL (CUI 32646639) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 25 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TRANSLAVI EXPRES SRL în sectorul său?

TRANSLAVI EXPRES SRL ocupă locul 3.402 din 45.286 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TRANSLAVI EXPRES SRL față de firmele din același domeniu?

TRANSLAVI EXPRES SRL este mai veche decât 68% dintre cele 74.224 firme active cu CAEN 4941.

Este TRANSLAVI EXPRES SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TRANSLAVI EXPRES SRL (CUI 32646639) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TRANSLAVI EXPRES SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TRANSLAVI EXPRES SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TRANSLAVI EXPRES SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TRANSLAVI EXPRES SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TRANSLAVI EXPRES SRL plătitoare de TVA?

Da, TRANSLAVI EXPRES SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TRANSLAVI EXPRES SRL?

În anul 2025, TRANSLAVI EXPRES SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.095.846 lei și un număr mediu de 8 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TRANSLAVI EXPRES SRL?

Firmoscop analizează TRANSLAVI EXPRES SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Bihor →

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.