Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › BHP TUNING PERFORMANCE S.R.L.

BHP TUNING PERFORMANCE S.R.L.

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Mun. Constanţa
CUI 32731386 · J2014000183137
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BHP TUNING PERFORMANCE S.R.L.
CUI 32731386
Nr. Reg. Comerțului J2014000183137
Sediu social Str. Prieteniei nr. 5, bl. B, sc. A, et. 2, ap. 11, Mun. Constanţa, 900293

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

TĂNASE VLADIMIR · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 19.03.2026
CAEN9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BHP TUNING PERFORMANCE S.R.L. după CUI 32731386 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
17.100 lei
+80.0% vs 2024
Profit net 2025
2.948 lei
+135.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă17.2%
Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 619 lei20142015: 1.341 lei20152017: 2.000 lei20172018: 6.100 lei20182019: 4.200 lei20192020: 17.150 lei20202021: 9.650 lei20212022: 22.700 lei20222023: 11.100 lei20232024: 9.500 lei20242025: 17.100 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 17.100 lei 2.948 lei
2024 9.500 lei -8.378 lei
2023 11.100 lei -1.288 lei
2022 22.700 lei 13.254 lei
2021 9.650 lei 2.517 lei
2020 17.150 lei 16.635 lei
2019 4.200 lei -2.450 lei
2018 6.100 lei -1.750 lei
2017 2.000 lei -4.819 lei
2016 -5.576 lei
2015 1.341 lei 28 lei
2014 619 lei -43 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 16 zile−112 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 17,24%+105,43 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 18,74%−44,87 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,34×+3,77 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,23×−1,52 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 92,47%+532,49 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 75,15%+235,28 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 81,26%+44,87 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 4,36×+2,54 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 21,11×+9,38 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 17 zile−14 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 25,51%+72,37 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 8.933 din 9.835 firme active cu bilanț depus (CAEN 9531)
Vechime relativămai veche decât 75% dintre cele 15.915 firme active din sector
SectorCAEN 9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BHP TUNING PERFORMANCE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BHP TUNING PERFORMANCE S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru BHP TUNING PERFORMANCE S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BHP TUNING PERFORMANCE S.R.L., cu sediul în Mun. Constanţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 32731386, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2014000183137. Firma a fost înființată la data de 31 ianuarie 2014 și are ca obiect principal de activitate Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531).

La ultima verificare, BHP TUNING PERFORMANCE S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 17.100 lei și un rezultat net de 2.948 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BHP TUNING PERFORMANCE S.R.L.?

BHP TUNING PERFORMANCE S.R.L. (CUI 32731386) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BHP TUNING PERFORMANCE S.R.L. în sectorul său?

BHP TUNING PERFORMANCE S.R.L. ocupă locul 8.933 din 9.835 firme active cu bilanț depus în CAEN 9531 (Repararea și întreținerea autovehiculelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BHP TUNING PERFORMANCE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

BHP TUNING PERFORMANCE S.R.L. este mai veche decât 75% dintre cele 15.915 firme active cu CAEN 9531.

Este BHP TUNING PERFORMANCE S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare BHP TUNING PERFORMANCE S.R.L. (CUI 32731386) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BHP TUNING PERFORMANCE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BHP TUNING PERFORMANCE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BHP TUNING PERFORMANCE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BHP TUNING PERFORMANCE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BHP TUNING PERFORMANCE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, BHP TUNING PERFORMANCE S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BHP TUNING PERFORMANCE S.R.L.?

În anul 2025, BHP TUNING PERFORMANCE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 17.100 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BHP TUNING PERFORMANCE S.R.L.?

Firmoscop analizează BHP TUNING PERFORMANCE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.