Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › SAFE CONSTRUCT TREND SRL

SAFE CONSTRUCT TREND SRL

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 32791221 · J2014000106109
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SAFE CONSTRUCT TREND SRL
Cod fiscal (CIF) RO32791221
Nr. Reg. Comerțului J2014000106109
Sediu social Str. Alexandru Donici nr. 14, et. 1, Camera 2, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 20479
Telefon 0721296012

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

NĂNĂU CONSTANTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 30.10.2025
CAEN4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SAFE CONSTRUCT TREND SRL după CUI 32791221 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 93/100
Cifră de afaceri 2025
18.400.462 lei
-46.0% vs 2024
Profit net 2025
5.616.498 lei
-58.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă30.5%
Față de sectorpeste 71% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.523 de firme din Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,9%.

Mărime față de sector18 angajați · peste 93% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.715 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.322.066 lei20142015: 949.115 lei20152016: 678.116 lei20162017: 530.628 lei20172018: 873.357 lei20182019: 6.372.824 lei20192020: 9.109.305 lei20202021: 8.357.228 lei20212022: 7.650.801 lei20222023: 16.664.633 lei20232024: 33.888.044 lei20242025: 18.400.462 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 18.400.462 lei 5.616.498 lei 18
2024 33.888.044 lei 13.461.196 lei 22
2023 16.664.633 lei 5.269.702 lei 17
2022 7.650.801 lei 1.401.848 lei 17
2021 8.357.228 lei 146.103 lei 32
2020 9.109.305 lei 632.918 lei 41
2019 6.372.824 lei 1.118.631 lei 34
2018 873.357 lei 66.064 lei 22
2017 530.628 lei -156.356 lei 22
2016 678.116 lei 84.933 lei 9
2015 949.115 lei 36.219 lei 3
2014 1.322.066 lei 362.838 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 336 zile+222 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 185 zile+66 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 30,52%−9,2 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 73,54%+29,51 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,36×−0,91 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,78×+1,99 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 91,97%−8,02 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 24,36%−31,64 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 26,49%−29,51 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.022.248 lei−518.118 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,8×−0,61 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 9,98×−7,12 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 37 zile+16 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 52,19%−33,54 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

7,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă medie sau mare — 61 din 772 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 0,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 65 din 3.779 firme active cu bilanț depus (CAEN 4399)
Vechime relativămai veche decât 59% dintre cele 8.511 firme active din sector
SectorCAEN 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)3
Valoare totală (2024–2025)8.292.530 lei

Autorități: COMUNA TINTESTI (PRIMARIA TINTESTI), COMUNA SITA BUZAULUI, COMUNA POPESTI

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 30.10.2025
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 30.10.2025 → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SAFE CONSTRUCT TREND SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SAFE CONSTRUCT TREND SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SAFE CONSTRUCT TREND SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SAFE CONSTRUCT TREND SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 32791221, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2014000106109. Firma a fost înființată la data de 14 februarie 2014 și are ca obiect principal de activitate Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN 4399).

La ultima verificare, SAFE CONSTRUCT TREND SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 18.400.462 lei și un rezultat net de 5.616.498 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SAFE CONSTRUCT TREND SRL?

SAFE CONSTRUCT TREND SRL (CUI 32791221) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SAFE CONSTRUCT TREND SRL în sectorul său?

SAFE CONSTRUCT TREND SRL ocupă locul 65 din 3.779 firme active cu bilanț depus în CAEN 4399 (Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SAFE CONSTRUCT TREND SRL față de firmele din același domeniu?

SAFE CONSTRUCT TREND SRL este mai veche decât 59% dintre cele 8.511 firme active cu CAEN 4399.

Este SAFE CONSTRUCT TREND SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SAFE CONSTRUCT TREND SRL (CUI 32791221) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SAFE CONSTRUCT TREND SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SAFE CONSTRUCT TREND SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SAFE CONSTRUCT TREND SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SAFE CONSTRUCT TREND SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SAFE CONSTRUCT TREND SRL plătitoare de TVA?

Da, SAFE CONSTRUCT TREND SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SAFE CONSTRUCT TREND SRL?

În anul 2025, SAFE CONSTRUCT TREND SRL a raportat o cifră de afaceri de 18.400.462 lei și un număr mediu de 18 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SAFE CONSTRUCT TREND SRL?

Firmoscop analizează SAFE CONSTRUCT TREND SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.