Sari la conținut
FirmoscopFirmeGiurgiu › ROM MTS CONSTRUCT SRL

ROM MTS CONSTRUCT SRL

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Sat Malu Spart Orş. Bolintin-Vale
CUI 32839389 · J52/97/2014
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROM MTS CONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO32839389
Nr. Reg. Comerțului J52/97/2014
Sediu social MALU SPART nr. 42, Sat Malu Spart Orş. Bolintin-Vale, jud. GIURGIU, 85102
Telefon 0722471601

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

MATACHE MIHAI · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.02.2014
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROM MTS CONSTRUCT SRL după CUI 32839389 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 95/100
Cifră de afaceri 2024
13.145.122 lei
+130.0% vs 2023
Profit net 2024
604.040 lei
-26.8% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă4.6%
Față de sectorpeste 39% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 31.078 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 10,4%.

Mărime față de sector33 angajați · peste 97% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 37.149 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital3.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.062.206 lei2,1 mil. lei20142015: 3.938.710 lei3,9 mil. lei20152016: 5.459.468 lei5,5 mil. lei20162017: 4.583.214 lei4,6 mil. lei20172018: 4.562.511 lei4,6 mil. lei20182019: 4.161.631 lei4,2 mil. lei20192022: 6.048.070 lei6,0 mil. lei20222023: 5.703.949 lei5,7 mil. lei20232024: 13.145.122 lei13 mil. lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 13.145.122 lei 604.040 lei 33
2023 5.703.949 lei 825.182 lei 28
2022 6.048.070 lei 535.367 lei 31
2019 4.161.631 lei 551.373 lei 47
2018 4.562.511 lei 677.716 lei 42
2017 4.583.214 lei 289.434 lei 41
2016 5.459.468 lei 607.254 lei 63
2015 3.938.710 lei 647.966 lei
2014 2.062.206 lei 195.908 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2014–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 65 zile−39 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 28 zile−52 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,6%−9,87 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 79,02%+13 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,27×−0,24 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,77×+1,83 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 97,7%−1,1 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 20,5%−13,08 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 20,98%−13 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 398.337 lei+194.625 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,46×+2,14 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 10,31×−8,72 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 35 zile+16 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,97%−13,4 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 212 din 32.096 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 65% dintre cele 67.251 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROM MTS CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROM MTS CONSTRUCT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ROM MTS CONSTRUCT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ROM MTS CONSTRUCT SRL, cu sediul în Sat Malu Spart Orş. Bolintin-Vale, are codul unic de înregistrare (CUI) 32839389, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J52/97/2014. Firma a fost înființată la data de 25 februarie 2014 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, ROM MTS CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 13.145.122 lei și un rezultat net de 604.040 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROM MTS CONSTRUCT SRL?

ROM MTS CONSTRUCT SRL (CUI 32839389) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ROM MTS CONSTRUCT SRL în sectorul său?

ROM MTS CONSTRUCT SRL ocupă locul 212 din 32.096 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROM MTS CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

ROM MTS CONSTRUCT SRL este mai veche decât 65% dintre cele 67.251 firme active cu CAEN 4120.

Este ROM MTS CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ROM MTS CONSTRUCT SRL (CUI 32839389) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ROM MTS CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROM MTS CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROM MTS CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROM MTS CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROM MTS CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, ROM MTS CONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROM MTS CONSTRUCT SRL?

În anul 2024, ROM MTS CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 13.145.122 lei și un număr mediu de 33 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROM MTS CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează ROM MTS CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Giurgiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Giurgiu →

Mergi mai departe

Firme din Giurgiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.