Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Gorj › FACELAR DENT SRL

FACELAR DENT SRL

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Mun. Târgu Jiu
CUI 32846670 · J2014000132186
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FACELAR DENT SRL
CUI 32846670
Nr. Reg. Comerțului J2014000132186
Sediu social SIRETULUI nr. 1B, et. parter, camera nr. 1, Municipiul Târgu Jiu, jud. Gorj
Telefon 0722681841

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

PETRESCU LAURENŢIU-VIOREL · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN8623 · Activități de asistență stomatologică
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 26 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FACELAR DENT SRL după CUI 32846670 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
724.680 lei
-15,0% vs 2024
Profit net 2025
27.283 lei
-79,9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.8%
Față de sectorpeste 28% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 8.898 de firme din Activități de asistență stomatologică care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 15,0%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 80% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.990 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.850 lei20142015: 47.933 lei20152016: 130.453 lei20162017: 84.307 lei20172018: 229.474 lei20182019: 179.117 lei20192020: 427.869 lei20202021: 727.008 lei20212022: 695.661 lei20222023: 771.433 lei20232024: 848.902 lei20242025: 724.680 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 724.680 lei 27.283 lei 3
2024 848.902 lei 136.068 lei 3
2023 771.433 lei -54.219 lei 3
2022 695.661 lei 122.482 lei 3
2021 727.008 lei 387.730 lei 4
2020 427.869 lei 253.733 lei 3
2019 179.117 lei 51.198 lei 3
2018 229.474 lei 106.740 lei 3
2017 84.307 lei -7.428 lei 3
2016 130.453 lei 38.237 lei 2
2015 47.933 lei 20.073 lei 2
2014 2.850 lei 1.000 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 39 de zile−21 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 136 de zile+56 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,76%−12,27 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 8,3%−6,11 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 12,04×+5,1 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,09×−0,08 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 3,18%−13,2 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,92%−11,1 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 91,7%+6,11 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 241.560 lei−41.407 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,77×−0,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,99×−2,89 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 46 de zile+12 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,33%−15,17 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.144 din 10.972 de firme active cu bilanț depus (CAEN 8623)
Vechime relativămai veche decât 77% dintre cele 13.841 de firme active din sector
SectorCAEN 8623 · Activități de asistență stomatologică →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FACELAR DENT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FACELAR DENT SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

FACELAR DENT SRL, cu sediul în Mun. Târgu Jiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 32846670, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2014000132186. Firma a fost înființată la data de 26 februarie 2014 și are ca obiect principal de activitate Activități de asistență stomatologică (CAEN 8623).

La ultima verificare, FACELAR DENT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 724.680 lei și un rezultat net de 27.283 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FACELAR DENT SRL?

FACELAR DENT SRL (CUI 32846670) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă FACELAR DENT SRL în sectorul său?

FACELAR DENT SRL ocupă locul 2.144 din 10.972 de firme active cu bilanț depus în CAEN 8623 (Activități de asistență stomatologică), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FACELAR DENT SRL față de firmele din același domeniu?

FACELAR DENT SRL este mai veche decât 77% dintre cele 13.841 de firme active cu CAEN 8623.

Este FACELAR DENT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FACELAR DENT SRL (CUI 32846670) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FACELAR DENT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FACELAR DENT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FACELAR DENT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FACELAR DENT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FACELAR DENT SRL plătitoare de TVA?

Nu, FACELAR DENT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FACELAR DENT SRL?

În anul 2025, FACELAR DENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 724.680 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FACELAR DENT SRL?

Firmoscop analizează FACELAR DENT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Gorj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Sănătate în Gorj →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 8623 din Gorj, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Gorj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.