Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › SOUND IS ROLLING SRL

SOUND IS ROLLING SRL

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Sector 6 Mun. Bucureşti
CUI 32854249 · J40/2415/2014
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SOUND IS ROLLING SRL
Cod fiscal (CIF) RO32854249
Nr. Reg. Comerțului J40/2415/2014
Sediu social Str. Serg. maj. Cara Z. Anghel nr. 9, bl. C56, sc. 1, et. 5, ap. 35, Sector 6 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 61642
Telefon 0213148105

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

GEADAU IONUT - ALIN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.02.2014
CAEN5911 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SOUND IS ROLLING SRL după CUI 32854249 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2025
297.584 lei
-32.0% vs 2024
Profit net 2025
59.653 lei
-39.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă20.0%
Față de sectorpeste 42% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.280 de firme din Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 26,6%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 86% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.157 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 67.596 lei20142015: 200.273 lei20152016: 105.203 lei20162017: 35.755 lei20172018: 181.546 lei20182019: 214.853 lei20192020: 176.956 lei20202021: 164.546 lei20212022: 387.148 lei20222023: 264.469 lei20232024: 438.542 lei20242025: 297.584 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 297.584 lei 59.653 lei 2
2024 438.542 lei 98.095 lei 2
2023 264.469 lei 79.826 lei 1
2022 387.148 lei 226.140 lei
2021 164.546 lei 74.960 lei
2020 176.956 lei 70.566 lei
2019 214.853 lei 97.308 lei
2018 181.546 lei 15.103 lei
2017 35.755 lei 21.863 lei
2016 105.203 lei 77.457 lei
2015 200.273 lei 147.081 lei
2014 67.596 lei 11.727 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 211 zile+135 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 37 zile−58 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 20,05%−2,32 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 74,17%+26,03 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,35×−0,73 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,87×+1,94 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,6%+0,22 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 25,73%−25,8 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 25,83%−26,03 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 148.792 lei−70.479 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,28×−1,02 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 26,54%−5,37 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 907 din 3.770 firme active cu bilanț depus (CAEN 5911)
Vechime relativămai veche decât 75% dintre cele 6.264 firme active din sector
SectorCAEN 5911 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SOUND IS ROLLING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SOUND IS ROLLING SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SOUND IS ROLLING SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SOUND IS ROLLING SRL, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 32854249, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/2415/2014. Firma a fost înființată la data de 27 februarie 2014 și are ca obiect principal de activitate Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN 5911).

La ultima verificare, SOUND IS ROLLING SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 297.584 lei și un rezultat net de 59.653 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SOUND IS ROLLING SRL?

SOUND IS ROLLING SRL (CUI 32854249) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SOUND IS ROLLING SRL în sectorul său?

SOUND IS ROLLING SRL ocupă locul 907 din 3.770 firme active cu bilanț depus în CAEN 5911 (Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SOUND IS ROLLING SRL față de firmele din același domeniu?

SOUND IS ROLLING SRL este mai veche decât 75% dintre cele 6.264 firme active cu CAEN 5911.

Este SOUND IS ROLLING SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SOUND IS ROLLING SRL (CUI 32854249) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SOUND IS ROLLING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SOUND IS ROLLING SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SOUND IS ROLLING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SOUND IS ROLLING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SOUND IS ROLLING SRL plătitoare de TVA?

Da, SOUND IS ROLLING SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SOUND IS ROLLING SRL?

În anul 2025, SOUND IS ROLLING SRL a raportat o cifră de afaceri de 297.584 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SOUND IS ROLLING SRL?

Firmoscop analizează SOUND IS ROLLING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.