Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › YTA EVENTS S.R.L.

YTA EVENTS S.R.L.

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Sat Urişor Com. Căşeiu
CUI 32893671 · J12/834/2014
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire YTA EVENTS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO32893671
Nr. Reg. Comerțului J12/834/2014
Sediu social URIŞOR nr. 8, Sat Urişor Com. Căşeiu, jud. CLUJ, 407166
Telefon 0740966919

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

FARCAŞ AURELIAN DAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 07.03.2014
CAEN9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută YTA EVENTS S.R.L. după CUI 32893671 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.640.503 lei
+21.0% vs 2024
Profit net 2025
199.662 lei
+34.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă12.2%
Față de sectorpeste 56% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.957 de firme din Alte activități recreative și distractive n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,1%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 92% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.504 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 18.894 lei20142015: 105.078 lei20152016: 76.070 lei20162017: 218.805 lei20172018: 211.637 lei20182019: 270.837 lei20192020: 57.295 lei20202021: 183.453 lei20212022: 570.985 lei20222023: 895.647 lei20232024: 1.350.604 lei20242025: 1.640.503 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.640.503 lei 199.662 lei 4
2024 1.350.604 lei 148.521 lei 3
2023 895.647 lei 313.092 lei 3
2022 570.985 lei 144.636 lei 3
2021 183.453 lei 71.847 lei 2
2020 57.295 lei 3.410 lei 1
2019 270.837 lei 28.006 lei 2
2018 211.637 lei 5.276 lei 5
2017 218.805 lei -6.472 lei 5
2016 76.070 lei 9.616 lei 5
2015 105.078 lei 26.693 lei 4
2014 18.894 lei -28.538 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 143 zile+52 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 117 zile+28 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,17%+1,17 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 54,1%+21,99 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,85×−1,26 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,18×+0,71 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 36,55%+15,68 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 16,78%+2,61 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 45,9%−21,99 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 410.126 lei−40.075 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,38×+0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 11,78×+4,4 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 31 zile−18 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 16,4%+1,03 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 230 din 6.111 firme active cu bilanț depus (CAEN 9329)
Vechime relativămai veche decât 83% dintre cele 14.275 firme active din sector
SectorCAEN 9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a. →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)6
Valoare totală (2024–2025)36.724 lei

Cumpărători: SCOALA GIMNAZIALA ,,GEORGE BARITIU" JUCU DE SUS, ACADEMIA ROMANA FILIALA CLUJ, MUNICIPIUL TURDA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru YTA EVENTS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți YTA EVENTS S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru YTA EVENTS S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

YTA EVENTS S.R.L., cu sediul în Sat Urişor Com. Căşeiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 32893671, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/834/2014. Firma a fost înființată la data de 7 martie 2014 și are ca obiect principal de activitate Alte activități recreative și distractive n.c.a. (CAEN 9329).

La ultima verificare, YTA EVENTS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.640.503 lei și un rezultat net de 199.662 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are YTA EVENTS S.R.L.?

YTA EVENTS S.R.L. (CUI 32893671) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă YTA EVENTS S.R.L. în sectorul său?

YTA EVENTS S.R.L. ocupă locul 230 din 6.111 firme active cu bilanț depus în CAEN 9329 (Alte activități recreative și distractive n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este YTA EVENTS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

YTA EVENTS S.R.L. este mai veche decât 83% dintre cele 14.275 firme active cu CAEN 9329.

Este YTA EVENTS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare YTA EVENTS S.R.L. (CUI 32893671) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este YTA EVENTS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, YTA EVENTS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în YTA EVENTS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru YTA EVENTS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este YTA EVENTS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, YTA EVENTS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a YTA EVENTS S.R.L.?

În anul 2025, YTA EVENTS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.640.503 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu YTA EVENTS S.R.L.?

Firmoscop analizează YTA EVENTS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.