Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › SECURITY & SAFETY CONSULTING SRL

SECURITY & SAFETY CONSULTING SRL

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 32914162 · J2014003013402
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SECURITY & SAFETY CONSULTING SRL
Cod fiscal (CIF) RO32914162
Nr. Reg. Comerțului J2014003013402
Sediu social Şos. Pantelimon nr. 350, bl. 4, sc. 4, et. 7, ap. 146, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 21661

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

TOMA OANA - FLORENTINA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.03.2014
CAEN7499 · Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SECURITY & SAFETY CONSULTING SRL după CUI 32914162 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
357.631 lei
+16.0% vs 2024
Profit net 2025
64.325 lei
+357.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă18.0%
Față de sectorpeste 32% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 3.962 de firme din Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 33,2%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 79% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.063 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 68.925 lei20142015: 210.776 lei20152016: 208.982 lei20162017: 354.336 lei20172018: 355.771 lei20182019: 210.297 lei20192020: 281.856 lei20202021: 252.973 lei20212022: 220.286 lei20222023: 300.183 lei20232024: 308.470 lei20242025: 357.631 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 357.631 lei 64.325 lei 2
2024 308.470 lei -24.999 lei 1
2023 300.183 lei 97.220 lei 1
2022 220.286 lei 3.869 lei 1
2021 252.973 lei 127.993 lei 1
2020 281.856 lei 184.106 lei 1
2019 210.297 lei 60.507 lei 3
2018 355.771 lei 143.298 lei 4
2017 354.336 lei 259.495 lei 2
2016 208.982 lei 114.420 lei 1
2015 210.776 lei 99.423 lei 1
2014 68.925 lei 11.147 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 252 zile−21 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 163 zile+36 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 17,99%+26,09 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 71,12%−8,72 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,41×+0,16 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,46×−1,5 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 64,05%+106,91 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 18,5%+27,14 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 28,88%+8,72 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 178.816 lei−129.654 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,03× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 13,54×+1,22 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 27 zile−3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 24,28%+30,66 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 930 din 3.137 firme active cu bilanț depus (CAEN 7499)
Vechime relativămai veche decât 69% dintre cele 5.247 firme active din sector
SectorCAEN 7499 · Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)5
Valoare totală (2024–2025)11.000 lei

Cumpărători: Comuna Corabia (Primaria Cobia), SCOALA GIMNAZIALA PATROAIA-VALE, Complexul Sportiv National Arcul de Triumf Bucuresti

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SECURITY & SAFETY CONSULTING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SECURITY & SAFETY CONSULTING SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SECURITY & SAFETY CONSULTING SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SECURITY & SAFETY CONSULTING SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 32914162, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2014003013402. Firma a fost înființată la data de 12 martie 2014 și are ca obiect principal de activitate Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. (CAEN 7499).

La ultima verificare, SECURITY & SAFETY CONSULTING SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 357.631 lei și un rezultat net de 64.325 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SECURITY & SAFETY CONSULTING SRL?

SECURITY & SAFETY CONSULTING SRL (CUI 32914162) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SECURITY & SAFETY CONSULTING SRL în sectorul său?

SECURITY & SAFETY CONSULTING SRL ocupă locul 930 din 3.137 firme active cu bilanț depus în CAEN 7499 (Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SECURITY & SAFETY CONSULTING SRL față de firmele din același domeniu?

SECURITY & SAFETY CONSULTING SRL este mai veche decât 69% dintre cele 5.247 firme active cu CAEN 7499.

Este SECURITY & SAFETY CONSULTING SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SECURITY & SAFETY CONSULTING SRL (CUI 32914162) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SECURITY & SAFETY CONSULTING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SECURITY & SAFETY CONSULTING SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SECURITY & SAFETY CONSULTING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SECURITY & SAFETY CONSULTING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SECURITY & SAFETY CONSULTING SRL plătitoare de TVA?

Da, SECURITY & SAFETY CONSULTING SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SECURITY & SAFETY CONSULTING SRL?

În anul 2025, SECURITY & SAFETY CONSULTING SRL a raportat o cifră de afaceri de 357.631 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SECURITY & SAFETY CONSULTING SRL?

Firmoscop analizează SECURITY & SAFETY CONSULTING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.