Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › RUVIX MEDIA SRL

RUVIX MEDIA SRL

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 33013830 · J2014004124406
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RUVIX MEDIA SRL
Cod fiscal (CIF) RO33013830
Nr. Reg. Comerțului J2014004124406
Sediu social Str. Cireşului nr. 7, CAMERA 3, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 24103
Telefon 0762733426

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

RĂDULESCU CRISTIAN CLAUDIU · administratorRADULESCU ELENA VALENTINA · administratorCIOBÎCĂ ALEXANDRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 02.04.2014
CAEN4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RUVIX MEDIA SRL după CUI 33013830 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
21.412.037 lei
+20.0% vs 2024
Profit net 2025
2.823.166 lei
-13.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă13.2%
Față de sectorpeste 73% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 4.028 de firme din Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,0%.

Mărime față de sector35 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.199 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 26.668 lei20142015: 192.618 lei20152016: 1.060.954 lei20162017: 1.733.102 lei20172018: 2.987.769 lei20182019: 3.604.138 lei20192020: 5.881.812 lei20202021: 4.564.519 lei20212022: 7.870.713 lei20222023: 11.243.836 lei20232024: 17.797.149 lei20242025: 21.412.037 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 21.412.037 lei 2.823.166 lei 35
2024 17.797.149 lei 3.273.646 lei 22
2023 11.243.836 lei 1.602.155 lei 11
2022 7.870.713 lei 1.043.504 lei 8
2021 4.564.519 lei 899 lei 9
2020 5.881.812 lei 166.507 lei 7
2019 3.604.138 lei 1.582 lei 5
2018 2.987.769 lei 89.063 lei 3
2017 1.733.102 lei -193.942 lei 1
2016 1.060.954 lei 119.064 lei 1
2015 192.618 lei -9.577 lei
2014 26.668 lei -1.589 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 88 zile+62 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 100 zile+41 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 13,18%−5,21 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 52,35%+31,32 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,91×−2,85 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,09×+0,83 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 59,78%−8,52 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 28,67%−25,6 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 47,96%−31,5 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 611.772 lei−197.189 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,17×−0,78 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 28,91×−2,46 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 13 zile+1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 17,45%−8,76 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 55 din 8.882 firme active cu bilanț depus (CAEN 4771)
Vechime relativămai veche decât 50% dintre cele 18.521 firme active din sector
SectorCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)75
Valoare totală (2024–2026)411.592 lei

Cumpărători: Federatia Română de Natație și Pentatlon Modern (F.R.N.P.M.), Sector 1 (Sectorul 1 al municipiului Bucuresti), COLEGIUL NATIONAL UNIREA FOCSANI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RUVIX MEDIA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RUVIX MEDIA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RUVIX MEDIA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RUVIX MEDIA SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 33013830, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2014004124406. Firma a fost înființată la data de 2 aprilie 2014 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei (CAEN 4771).

La ultima verificare, RUVIX MEDIA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 21.412.037 lei și un rezultat net de 2.823.166 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RUVIX MEDIA SRL?

RUVIX MEDIA SRL (CUI 33013830) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RUVIX MEDIA SRL în sectorul său?

RUVIX MEDIA SRL ocupă locul 55 din 8.882 firme active cu bilanț depus în CAEN 4771 (Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RUVIX MEDIA SRL față de firmele din același domeniu?

RUVIX MEDIA SRL este mai veche decât 50% dintre cele 18.521 firme active cu CAEN 4771.

Este RUVIX MEDIA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RUVIX MEDIA SRL (CUI 33013830) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RUVIX MEDIA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RUVIX MEDIA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RUVIX MEDIA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RUVIX MEDIA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RUVIX MEDIA SRL plătitoare de TVA?

Da, RUVIX MEDIA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RUVIX MEDIA SRL?

În anul 2025, RUVIX MEDIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 21.412.037 lei și un număr mediu de 35 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RUVIX MEDIA SRL?

Firmoscop analizează RUVIX MEDIA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.