Sari la conținut
FirmoscopFirmeBuzău › ARMADA TEXTIL JEANS SRL

ARMADA TEXTIL JEANS SRL

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Sat Movila Banului Com. Movila Banului
CUI 33017548 · J10/257/2014
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ARMADA TEXTIL JEANS SRL
Cod fiscal (CIF) RO33017548
Nr. Reg. Comerțului J10/257/2014
Sediu social Str. Orhideelor nr. 25, Sat Movila Banului Com. Movila Banului, jud. BUZĂU, 127380
Telefon 0722212441

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

ICHIM MARIUS · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.04.2014
CAEN8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ARMADA TEXTIL JEANS SRL după CUI 33017548 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
327.763 lei
-7.0% vs 2024
Profit net 2025
25.546 lei
+209.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.8%
Față de sectorpeste 23% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 5.832 de firme din Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 23,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 26% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 5.945 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 145.683 lei20142015: 253.924 lei20152016: 311.422 lei20162017: 448.628 lei20172018: 411.272 lei20182019: 349.910 lei20192020: 333.393 lei20202021: 374.903 lei20212022: 488.568 lei20222023: 529.006 lei20232024: 353.884 lei20242025: 327.763 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 327.763 lei 25.546 lei 1
2024 353.884 lei -23.255 lei 1
2023 529.006 lei 114.107 lei 5
2022 488.568 lei 193.599 lei 8
2021 374.903 lei -54.659 lei 4
2020 333.393 lei 114.050 lei 1
2019 349.910 lei 149.972 lei 1
2018 411.272 lei 105.898 lei 1
2017 448.628 lei 186.812 lei 3
2016 311.422 lei 106.269 lei 3
2015 253.924 lei 167.873 lei 3
2014 145.683 lei 115.183 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 51 zile+1 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 48 zile+15 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,79%+14,36 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 21,26%−4,07 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,7×+0,75 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,27×−0,07 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 15,13%+31,36 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 11,91%+24,03 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 78,74%+4,07 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 327.763 lei−26.121 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,53×−0,31 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 9,56%+14,88 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.381 din 7.983 firme active cu bilanț depus (CAEN 8299)
Vechime relativămai veche decât 65% dintre cele 17.515 firme active din sector
SectorCAEN 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume10
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ARMADA TEXTIL JEANS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ARMADA TEXTIL JEANS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ARMADA TEXTIL JEANS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ARMADA TEXTIL JEANS SRL, cu sediul în Sat Movila Banului Com. Movila Banului, are codul unic de înregistrare (CUI) 33017548, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J10/257/2014. Firma a fost înființată la data de 3 aprilie 2014 și are ca obiect principal de activitate Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN 8299).

La ultima verificare, ARMADA TEXTIL JEANS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 327.763 lei și un rezultat net de 25.546 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ARMADA TEXTIL JEANS SRL?

ARMADA TEXTIL JEANS SRL (CUI 33017548) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ARMADA TEXTIL JEANS SRL în sectorul său?

ARMADA TEXTIL JEANS SRL ocupă locul 3.381 din 7.983 firme active cu bilanț depus în CAEN 8299 (Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ARMADA TEXTIL JEANS SRL față de firmele din același domeniu?

ARMADA TEXTIL JEANS SRL este mai veche decât 65% dintre cele 17.515 firme active cu CAEN 8299.

Este ARMADA TEXTIL JEANS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ARMADA TEXTIL JEANS SRL (CUI 33017548) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ARMADA TEXTIL JEANS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ARMADA TEXTIL JEANS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ARMADA TEXTIL JEANS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ARMADA TEXTIL JEANS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ARMADA TEXTIL JEANS SRL plătitoare de TVA?

Da, ARMADA TEXTIL JEANS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ARMADA TEXTIL JEANS SRL?

În anul 2025, ARMADA TEXTIL JEANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 327.763 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ARMADA TEXTIL JEANS SRL?

Firmoscop analizează ARMADA TEXTIL JEANS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.