Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › ERI & AMZĂR ASIG SRL

ERI & AMZĂR ASIG SRL

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Sat Cerşani Com. Suseni
CUI 33019212 · J2014000466030
Fără probleme găsite Re-verificat · 2 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ERI & AMZĂR ASIG SRL
CUI 33019212
Nr. Reg. Comerțului J2014000466030
Sediu Sat Cerşani Com. Suseni, Argeş
Telefon 0745076101

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 2 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.04.2014
CAEN6622 · Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 2 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 2 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 2 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 2 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ERI & AMZĂR ASIG SRL după CUI 33019212 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
213.127 lei
+21.0% vs 2024
Profit net 2025
63.388 lei
+516.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă29.7%
Față de sectorpeste 44% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 3.176 de firme din Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 34,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 47% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.405 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 35.233 lei20142015: 58.987 lei20152016: 76.590 lei20162017: 82.078 lei20172018: 88.401 lei20182019: 103.672 lei20192020: 120.783 lei20202021: 148.618 lei20212022: 182.971 lei20222023: 167.029 lei20232024: 176.331 lei20242025: 213.127 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 213.127 lei 63.388 lei 1
2024 176.331 lei 10.289 lei 1
2023 167.029 lei 44.190 lei 1
2022 182.971 lei 103.947 lei 1
2021 148.618 lei 71.876 lei 1
2020 120.783 lei 80.854 lei 1
2019 103.672 lei 62.579 lei
2018 88.401 lei 31.548 lei
2017 82.078 lei 45.739 lei 1
2016 76.590 lei 29.726 lei 1
2015 58.987 lei 22.048 lei 1
2014 35.233 lei -1.057 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 50 zile+38 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 5 zile−2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 29,74%+23,9 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 48,44%+42,9 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,06×−15,98 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,87×+0,81 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 191,22%+181,01 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 105,95%+96,09 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 55,41%−41,25 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 213.127 lei+36.796 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,56×+1,87 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 54,76%+47,26 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.342 din 5.704 firme active cu bilanț depus (CAEN 6622)
Vechime relativămai veche decât 68% dintre cele 11.571 firme active din sector
SectorCAEN 6622 · Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 4 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J03/466/2014 → J2014000466030
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J3/466/2014 → J03/466/2014

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ERI & AMZĂR ASIG SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ERI & AMZĂR ASIG SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ERI & AMZĂR ASIG SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ERI & AMZĂR ASIG SRL, cu sediul în Sat Cerşani Com. Suseni, are codul unic de înregistrare (CUI) 33019212, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2014000466030. Firma a fost înființată la data de 3 aprilie 2014 și are ca obiect principal de activitate Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări (CAEN 6622).

La ultima verificare, ERI & AMZĂR ASIG SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 213.127 lei și un rezultat net de 63.388 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 2 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ERI & AMZĂR ASIG SRL?

ERI & AMZĂR ASIG SRL (CUI 33019212) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 2 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ERI & AMZĂR ASIG SRL în sectorul său?

ERI & AMZĂR ASIG SRL ocupă locul 1.342 din 5.704 firme active cu bilanț depus în CAEN 6622 (Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ERI & AMZĂR ASIG SRL față de firmele din același domeniu?

ERI & AMZĂR ASIG SRL este mai veche decât 68% dintre cele 11.571 firme active cu CAEN 6622.

Este ERI & AMZĂR ASIG SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ERI & AMZĂR ASIG SRL (CUI 33019212) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ERI & AMZĂR ASIG SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ERI & AMZĂR ASIG SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ERI & AMZĂR ASIG SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ERI & AMZĂR ASIG SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ERI & AMZĂR ASIG SRL plătitoare de TVA?

Nu, ERI & AMZĂR ASIG SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ERI & AMZĂR ASIG SRL?

În anul 2025, ERI & AMZĂR ASIG SRL a raportat o cifră de afaceri de 213.127 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ERI & AMZĂR ASIG SRL?

Firmoscop analizează ERI & AMZĂR ASIG SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 2 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.