Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › VANDESA PRODCOM SRL

VANDESA PRODCOM SRL

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Sat Girişu de Criş Com. Girişu de Criş
CUI 33041422 · J05/605/2014
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VANDESA PRODCOM SRL
Cod fiscal (CIF) RO33041422
Nr. Reg. Comerțului J05/605/2014
Sediu social GIRIŞU DE CRIŞ nr. 444, Sat Girişu de Criş Com. Girişu de Criş, jud. BIHOR
Telefon 0770275338

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 09.04.2014
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VANDESA PRODCOM SRL după CUI 33041422 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
4.405.917 lei
+34.0% vs 2024
Profit net 2025
220.304 lei
+173.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.0%
Față de sectorpeste 64% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 84% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 95.519 lei20142015: 152.413 lei20152016: 175.769 lei20162017: 206.951 lei20172018: 529.246 lei20182019: 535.567 lei20192020: 637.809 lei20202021: 777.979 lei20212022: 1.476.188 lei20222023: 2.551.782 lei20232024: 3.281.294 lei20242025: 4.405.917 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 4.405.917 lei 220.304 lei 5
2024 3.281.294 lei 80.418 lei 4
2023 2.551.782 lei 194.858 lei 2
2022 1.476.188 lei 52.295 lei 2
2021 777.979 lei -20.937 lei 1
2020 637.809 lei -4.095 lei 2
2019 535.567 lei -9.123 lei 2
2018 529.246 lei 37.682 lei 2
2017 206.951 lei 19.447 lei 2
2016 175.769 lei 2.131 lei 1
2015 152.413 lei 3.696 lei 2
2014 95.519 lei -3.481 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 61 zile−15 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 27 zile+8 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5%+2,55 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 57,92%−10,5 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,73×+0,27 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,38×−0,79 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 40,97%+15,63 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 17,24%+9,24 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 42,08%+10,5 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 881.183 lei+60.859 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,45×+0,18 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 11,24×+2,97 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 32 zile−12 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 6,14%+3,22 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.163 din 47.593 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 42% dintre cele 91.196 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/605/2014 → J05/605/2014
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J05/605/2014 → J5/605/2014
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/605/2014 → J05/605/2014

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VANDESA PRODCOM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VANDESA PRODCOM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VANDESA PRODCOM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VANDESA PRODCOM SRL, cu sediul în Sat Girişu de Criş Com. Girişu de Criş, are codul unic de înregistrare (CUI) 33041422, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J05/605/2014. Firma a fost înființată la data de 9 aprilie 2014 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, VANDESA PRODCOM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.405.917 lei și un rezultat net de 220.304 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VANDESA PRODCOM SRL?

VANDESA PRODCOM SRL (CUI 33041422) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VANDESA PRODCOM SRL în sectorul său?

VANDESA PRODCOM SRL ocupă locul 2.163 din 47.593 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VANDESA PRODCOM SRL față de firmele din același domeniu?

VANDESA PRODCOM SRL este mai veche decât 42% dintre cele 91.196 firme active cu CAEN 4711.

Este VANDESA PRODCOM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VANDESA PRODCOM SRL (CUI 33041422) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VANDESA PRODCOM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VANDESA PRODCOM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VANDESA PRODCOM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VANDESA PRODCOM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VANDESA PRODCOM SRL plătitoare de TVA?

Da, VANDESA PRODCOM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VANDESA PRODCOM SRL?

În anul 2025, VANDESA PRODCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.405.917 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VANDESA PRODCOM SRL?

Firmoscop analizează VANDESA PRODCOM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Bihor →

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.