Sari la conținut
FirmoscopFirmeSuceava › ONY MOBTECH S.R.L.

ONY MOBTECH S.R.L.

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Sat Sasca Nouă Com. Cornu Luncii
CUI 33042673 · J33/333/2014
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ONY MOBTECH S.R.L.
CUI 33042673
Nr. Reg. Comerțului J33/333/2014
Sediu social Str. Profesorului nr. 22 B, Sat Sasca Nouă Com. Cornu Luncii, jud. SUCEAVA, 727148
Telefon 0757076923

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

TOADER DUMITRU-ONIŞOR · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 09.04.2014
CAEN3109 · Fabricarea de mobilă n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ONY MOBTECH S.R.L. după CUI 33042673 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
193.964 lei
+15.0% vs 2024
Profit net 2025
5.589 lei
-2.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.9%
Față de sectorpeste 54% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 4.147 de firme din Fabricarea de mobilă care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,1%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 51% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.439 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 43.408 lei20142015: 75.059 lei20152016: 88.679 lei20162017: 138.390 lei20172018: 113.780 lei20182019: 219.127 lei20192020: 242.651 lei20202021: 113.720 lei20212022: 132.933 lei20222023: 152.342 lei20232024: 169.353 lei20242025: 193.964 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 193.964 lei 5.589 lei 2
2024 169.353 lei 5.745 lei 3
2023 152.342 lei 4.566 lei 3
2022 132.933 lei 5.053 lei 4
2021 113.720 lei 4.934 lei 3
2020 242.651 lei 6.510 lei 3
2019 219.127 lei 20.995 lei 3
2018 113.780 lei 5.595 lei 3
2017 138.390 lei 3.094 lei 3
2016 88.679 lei 8.443 lei 3
2015 75.059 lei 7.656 lei 2
2014 43.408 lei 639 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 13 zile−10 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 7 zile−74 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,88%−0,51 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 14,01%−2,6 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 7,14×+1,12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,16× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 13,01%+2,26 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 11,19%+2,22 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 85,99%+2,6 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 96.982 lei+40.531 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,88×+1,24 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,76×−3,98 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 47 zile+16 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,75%−0,13 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.021 din 2.496 firme active cu bilanț depus (CAEN 3109)
Vechime relativămai veche decât 66% dintre cele 5.122 firme active din sector
SectorCAEN 3109 · Fabricarea de mobilă n.c.a. →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2026)35.682 lei

Cumpărători: COMUNA RISCA (PRIMARIA COMUNEI RISCA)

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ONY MOBTECH S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ONY MOBTECH S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ONY MOBTECH S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ONY MOBTECH S.R.L., cu sediul în Sat Sasca Nouă Com. Cornu Luncii, are codul unic de înregistrare (CUI) 33042673, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J33/333/2014. Firma a fost înființată la data de 9 aprilie 2014 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de mobilă n.c.a. (CAEN 3109).

La ultima verificare, ONY MOBTECH S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 193.964 lei și un rezultat net de 5.589 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ONY MOBTECH S.R.L.?

ONY MOBTECH S.R.L. (CUI 33042673) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ONY MOBTECH S.R.L. în sectorul său?

ONY MOBTECH S.R.L. ocupă locul 1.021 din 2.496 firme active cu bilanț depus în CAEN 3109 (Fabricarea de mobilă n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ONY MOBTECH S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ONY MOBTECH S.R.L. este mai veche decât 66% dintre cele 5.122 firme active cu CAEN 3109.

Este ONY MOBTECH S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ONY MOBTECH S.R.L. (CUI 33042673) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ONY MOBTECH S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ONY MOBTECH S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ONY MOBTECH S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ONY MOBTECH S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ONY MOBTECH S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, ONY MOBTECH S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ONY MOBTECH S.R.L.?

În anul 2025, ONY MOBTECH S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 193.964 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ONY MOBTECH S.R.L.?

Firmoscop analizează ONY MOBTECH S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Mobilă în Suceava →

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.